Космічний апарат виявив «стійкий гул» з-поза нашої Сонячної системи. Його можна послухати

Космічний зонд Voyager—1, який запустили в космос у 1977 році, зафіксував «безперервний гул», що йде з—поза нашої Сонячної системи. Це може бути сигнал міжзоряної плазми.

Про це повідомляє CNN.

Космічний апарат запустили для дослідження Сонячної системи та простору за її межами. Voyager-1 став першим зондом, який вийшов у Це матерія та випромінювання, що заповнюють простір між зоряними системами всередині галактикміжзоряний простір.

Простір між зірками за межами Сонячної системи не повністю складається з порожнечі, а також має міжзоряний газ, однак виявити та виміряти його складно. Після потрапляння в міжзоряний простір Voyager-1 виявив коливання в газі, які викликає наше Сонце.

Коли дослідники з Корнелльського університету вивчали дані, які отримали від апарата за 23 мільярди кілометрів, вони почули ще й гул міжзоряного газу.

«Гул дуже слабкий і монотонний, тому що перебуває у вузькій смузі частот. Це слабкий, безперервний гул міжзоряного газу», — сказала Стелла Кох Окер із Корнелльського університету з астрономії.

Раніше Voyager-1 вже фіксував вібрації в міжзоряному газі через випадкові спалахи Сонця. Однак нове дослідження виявило, що гул безперервний і не пов'язаний із сонячною активністю. Ймовірно, цей гул звичний для міжзоряного простору.

NASA опублікувало запис гулу в 2015 році, однак у дослідженні його та інші записи, які передавав зонд, описали лише зараз. Журналісти назвали його моторошним, натомість учені порівнюють шум із «тихим і помірним дощем».

Дослідники вважають, що дані з апарата допоможуть їм з'ясувати, з чого складається міжзоряний простір, а також зрозуміти взаємодію між міжзоряним середовищем та сонячним вітром — постійним потоком заряджених частинок, що виходять із зірки.

Voyager-1 є найвіддаленішим об'єктом у космосі, який створила людина і який продовжує функціонувати попри свій вік.