Космос посилає людству загадкові циклічні «радіопослання». Вчені знайшли вже друге — воно повторюється кожні 157 днів

Група британських, американських та нідерландських учених виявила циклічні радіохвилі, які надсилаються з космосу. Їхня особливість — у циклічності послання: їх фіксують протягом 90 днів, після чого вони зникають на 67 днів — і з’являються знову.

Про це вчені написали в науковому виданні Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Це вже вдруге науковцям вдається виявити циклічність у радіохвилях, що надходять із космосу. Йдеться про так звані швидкі радіоімпульси (англійською fast radio bursts, FRB) — поодинокі радіоімпульси тривалістю кілька мілісекунд, які реєструються радіотелескопами.

Явище FRB відкрили лише у 2007 році, і лише нещодавно вдалося з’ясувати, що деякі з них можуть повторюватися. Перший відкритий цикл швидких радіоімпульсів має назву FRB 180916.J0158+65 й повторюється кожні 16,35 дня.

Водночас новий цикл має набагато більшу тривалість циклу. Учені назвали його FRB 121102 і навіть змогли встановити його джерело — карликова галактика на відстані понад 3 мільярдів світлових років від Землі. Утім причина виникнення циклічних швидких радіоімпульсів досі невідома — і саме з цією метою дослідники прагнуть виявити якомога більше з них, а також поспостерігати за вже відкритими.

«Відповідь на ці питання наблизить нас до розгадки справжнього першоджерела швидких радіоімпульсів», — говорить Каустубг Раджваде, докторант Манчестерського університету.