Краба віком 20 мільйонів років намагалися поштою відправити з України до Тайваню

З України до Тайваню намагалися надіслати рештки давніх істот, вік яких, за припущенням експертів, може сягати до 400 мільйонів років. На одній скам’янілості зцементувався цілий краб.

Про це розповіла Київська митниця.

Під час огляду посилки із Тернополя митники виявили камені з ознаками старовини та з химерними обрисами й припустили, що вони можуть мати давнє походження. По експертизу звернулися до Національного науково-природничого музею.

У науковій установі підтвердили, що скам’янілості є плитками девонського періоду Геологічна ера, що тривала близько 330 млн років. Девон був четвертим періодом цієї ери. В Україні девонські відклади поширені у Дніпровсько-Донецькій западині, на Волино-Подільській плиті, у Переддобруджинському прогиніпалеозойської ери з рештками морських істот. Геологічний вік трьох із них становить близько 400 млн років, а двох інших — краба Вимерлий вид краба, який мешкав у морі Паратетіс, що простягалося від регіону на північ від Альп на заході до Аральського моря на сходіDaira speciose та молюска Halyotis sp — 10-20 млн років, зазначили фахівці.

На думку науковців, ці Рештки організмів або сліди їхньої життєдіяльності, збережені у осадових породахфосилії знайшли на Поділлі, в басейні річки Дністер, і вони є ексклюзивними з погляду палеонтології. Тож експерти рекомендували внести зразки до Державного реєстру національного культурного надбання, а також до Музейного фонду України.

До рішення суду скам’янілості вилучили, а на громадянина, який намагався без дозволу вивезти за кордон культурні цінності, склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. За це передбачена конфіскація товарів.

Київські митники також розповіли, що попередили вже кілька спроб незаконного вивезення стародавніх скам’янілостей: плиток пісковику з відбитками панцира риби віком 407 млн років, а також панцира морського їжака віком близько 161-165 млн років.