Красногорівка. Звикання до війни
Красногорівка — одне з небагатьох міст на лінії фронту і одне з найбільш населених. В таких містах люди точно знають, хто і як дотримується режиму тиші. Журналісти Громадського ТБ Запоріжжя поспілкувалися із мешканцями Красногорівки про те, як вони переживали найстрашніші дні бойових дій і як налагоджують життя зараз. Як ходять в школу діти? Як живуть люди з обмеженими можливостями, та яким чином вони переживають обстріли.
«Ось тут мама з молодшим братом спали, ось тут — я з маленьким синочком, тут стояло ще одне ліжко, з нами сім'я спала».— Розповідає Олександра, завівши нас у підвал, розміром 3 на 4 метри, заповнений ліжками. В таких умовах мешканці переживали обстріли своїх будинків.
Інша мешканка Красногорівки — Наталя розповідає, як вони збирають кошти на ремонт своєї школи:
«Купили 15 вікон, купили 200 листів шиферу. Тому що побита вщент. Треба буде, — ми свої віддамо». — Додає Олександра.
Олена, яка представляє громадське об’єднання «Наше відродження», займається роздачею гуманітарної допомоги жителям міста:
«У нас 10 тисяч мешканців, дітей дошкільного віку десь 120, плюс школярі — 370 дітей».
Більшість населення Красногорівки покинули місто ще під час перших обстрілів. Людям, що залишились тут, допомагають виживати волонтери з різних куточків України. Крім цієї допомоги, красногорівців підтримують військові. З початку року люди тут відчувають активізацію бойових дій.
/Hromadske.Запоріжжя