Країни «Великої сімки» збільшили зобов’язання щодо підтримки України до $44 млрд

Країни «Великої сімки» та їхні партнери збільшили обсяг зобов’язань щодо бюджетної та економічної підтримки України на 2023—й і початок 2024 року до 44 мільярдів доларів.

Про це йдеться в комюніке зустрічі міністрів фінансів США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія та ЯпоніяG7 та керівників центральних банків у Ніїґата в Японії.

Зазначається, що це допомогло затвердити чотирирічну програму Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України на суму 15,6 млрд доларів, яка покликана допомогти задовольнити нагальні українські потреби у фінансуванні.

«Ця підтримка надасть Україні впевненість і сприятиме забезпеченню функціонування уряду, продовженню надання основних послуг, виконанню найважливіший ремонтів пошкодженої інфраструктури та стабілізації економіки», — пояснюється в заяві.

Водночас представники G7 висловили надію на швидке впровадження Україною структурних реформ за програмою МВФ.

Країни «Великої сімки» також упевнені, що успішне завершення переглядів програми сприятиме макроекономічній та фінансовій стабілізації, покращенню врядування та зміцненню інституцій, довгостроковій економічній стійкості й післявоєнній відбудові.

Це допоможе подальшій фінансовій підтримці з боку інших країн та інституцій, а також приватного сектору, додали міністри.

Що передувало?

Виконавча рада МВФ 31 березня схвалила чотирирічний фінансовий пакет на 15,6 млрд доларів для України.

Очікується, що ця угода допоможе Україні отримати великомасштабне фінансування від міжнародних донорів та партнерів, включно зі Світовим банком та іншими кредиторами.

Програма спрямована на підтримку української влади у сфері фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності, а також на підтримку поступового економічного відновлення. Також програма має сприяти довгостроковому зростанню в контексті післявоєнної відбудови та шляху України щодо вступу до ЄС.