Країни ЄС скорочують попит на газ, аби позбутися залежності від росії — FT

Країни Євросоюзу скоротили попит на газ на чверть у листопаді. Таке падіння пов'язують зі спробами зменшити залежність від російських енергоносіїв після повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на дані аналітичної компанії ICIS.

За інформацією ICIS, у листопаді попит на газ у ЄС був на 24% нижчим порівняно із середнім показником за останні 5 років. У жовтні теж фіксували падіння попиту.

Країни ЄС намагаються зменшити свою залежність від російських енергоносіїв завдяки альтернативним джерелам та стримуванню попиту. Наприклад, тепла осінь та високі ціни на газ допомагали скорочувати попит на газ.

За даними ICIS, у Німеччині та Італії — двох найбільших споживачах газу в ЄС — у листопаді попит впав на 23% та 21% відповідно. У Франції та Іспанії він впав більш ніж на одну п'яту, а в Нідерландах — трохи більш ніж на третину.

Падіння попиту означало, що у середині листопада сховища ЄС були завантажені газом на 95%. Зараз сховища заповнені приблизно на 93% через похолодання і збільшення споживання.

Аналітики попереджають, що без подальшого зниження попиту та збільшення імпорту Природний газ, який за нормальної температури й тиску навколишнього середовища перебуває в газоподібному стані, але за дуже низької температури переходить у рідинний стан, що полегшує його зберігання і перевезенняскрапленого газу брак газу в Європі може зберігатися упродовж багатьох років.

Водночас наприкінці листопада FT повідомляла, що Європа з початку року імпортує рекордну кількість зрідженого російського газу, що зазвичай перевозиться танкерами. І така тенденція свідчить про те, що регіон все ж не повністю позбувся своєї залежності від енергоресурсів росії.

Крім того, Європа досі не запровадила санкції щодо російського газу через його важливість для енергетичної безпеки деяких європейських країн. росія цим скористалася й поступово скорочувала потік через трубопроводи після 24 лютого, а це впливало на підвищення цін та посилення кризи вартості життя.