Країни Заходу офіційно звинуватили Китай у масштабній кібератаці на пошту Microsoft

США, Європейський Союз, Велика Британія та НАТО офіційно звинуватили Китай у масштабній хакерській атаці на корпоративну електронну пошту Microsoft, що сталося у березні.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

Так, у США наголосили, що дії китайських хакерів становлять серйозну загрозу для економічної та національної безпеки Сполучених Штатів та їхніх союзників. Вашингтон зазначає, що кіберзагроза з боку Пекіна об'єднала Захід у прагненні відновити безпеку.

«Модель безвідповідальної поведінки Китаю у кіберпросторі несумісна з його заявленою метою — вважатися відповідальним лідером у світі», — йдеться у повідомленні.

США заявили, що глибоко стурбовані тим, що Китай створив розвідувальні підприємства, де хакерам пропонують контракти. За інформацією Вашингтона, ці хакери проводять несанкціоновані кібероперації по всьому світу, зокрема для своєї особистої вигоди.

А ще у США заявляють, що афілійовані з китайським урядом кібероператори проводили операції з програмами-вимагачами проти приватних компаній. Деколи вимоги сягали мільйонів доларів.

Що за атака на Microsoft?

На початку березня технологічний гігант повідомив, що хакери використали кілька недоліків програмного забезпечення Microsoft Exchange, щоб несанкціоновано проникати в облікові записи електронної пошти, читати повідомлення та встановлювати несанкціоноване програмне забезпечення.

Відомо, що постраждалі організації використовували встановлену на комп'ютерах (а не «хмарну») програму Outlook, що працює з Microsoft Exchange. Загалом від дій хакерів постраждали десятки тисяч компаній.

Оскільки цей поштовий сервіс поширений серед держустанов США, у країні заявили про «значне занепокоєння» наслідками цієї кібератаки. Вже тоді у Білому домі та в Microsoft запідозрили, що напад на організації здійснювали хакери, пов'язані з урядом Китаю.