КСУ просять звільнити суддю Сліденка: НАЗК вказує на ухвалене ним рішення попри конфлікт інтересів та неетичну поведінку

Національне агентство з питань запобігання корупції просить Конституційний суд звільнити суддю Ігоря Сліденка через його неетичну поведінку та підготовку рішення в умовах конфлікту інтересів.

Про це повідомили у пресслужбі НАЗК.

Нацагентство звернулося до Постійної комісії з питань регламенту та етики КСУ стосовно неетичної поведінки судді Сліденка. На думку НАЗК, це є підставою для звільнення його з посади.

В НАЗК нагадали, що 27 жовтня 2020 року одразу після голосування за неконституційність е-декларування Сліденко написав лист працівнику НАЗК. Останній перед цим склав протокол стосовно судді, адже Сліденко не подав декілька повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

В Нацагентстві вказують, що лист був написаний французькою мовою з офіційної адреси судді.

«А тепер, сказав Атос, загортаючись у плащ і надягаючи капелюха, тепер, коли я вирвав у тебе зуби, гадюко, кусайся, якщо зможеш! Олександр Дюма. Три мушкетери. P.S. Тож мерсі, панове, і передайте мій привіт пану Н.», — йшлося у листі.

Також у НАЗК звернули увагу на підготовку суддею рішення КСУ про неконституційність е-декларування в умовах конфлікту інтересів, що він сам і визнав. А ще у ЗМІ, як вказують в агентстві, було багато заяв про порушення Сліденком етичних принципів.

У повідомленні НАЗК також вказано, що 8 жовтня 2020 року суддя самостійно подав заяву про звільнення. Однак до сьогодні КСУ не ухвалив рішення стосовно цієї заяви.

«Отже, на підставі ст. 21 ЗУ "Про КСУ" НАЗК просить Постійну комісію з питань регламенту та етики КСУ притягнути Ігоря Сліденка до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення його з посади судді КСУ», — вказано у повідомленні.

Що передувало?

27 жовтня 2020 року Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

У лютому 2021-го голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков виписав протоколи на Ігоря Сліденка, Ірину Завгородню та Володимира Мойсика. Агентство заявило про конфлікт інтересів, оскільки вони голосували за скасування відповідальності за недостовірне декларування, коли НАЗК виявило брехню в їхніх деклараціях.

Водночас у квітні Голосіївський райсуд Києва постановив, що Сліденка та Загородню неможливо притягнути до адміністративної відповідальності за конфлікт інтересів. Мовляв, на розгляд Великої Палати КСУ були подані заяви про самовідвід від них самих, а також від представника президента України в КСУ.