Кулеба підтвердив, що до України їдуть лідери країн Африки

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив, що до України їде група лідерів країн Африки. Київ готовий обговорювати ініціативи, які вони запропонують, але ці ідеї мають поважати фундаментальні принципи, важливі для України.

Про це він сказав в етері телемарафону.

За словами міністра, Україна говорить з усіма, хто має пропозиції, якщо вони не передбачають замороження війни і юридичний або фактичний перехід територій України під контроль росії.

«Про ті плани та пропозиції, які враховуватимуть ці принципи, ми готові говорити з погляду того, як їх поєднати з "формулою миру" та інтегрувати в неї», — сказав Кулеба.

За його словами, в африканських лідерів наразі немає мандата Африканського союзу, тобто вони не будуть говорити від імені всієї Африки.

«Це важлива деталь, яку треба враховувати, але ми відкриті до діалогу з усіма, хто хоче розмовляти, шукати рішення», — запевнив Кулеба.

Що передувало?

Напередодні видання Associated Press із посиланням на міжнародного перемовника Жана-Іва Олів'є написало, що делегація лідерів шести африканських країн планує у червні відвідати Київ та Москву, щоб «ініціювати мирний процес». До неї ввійдуть президенти Південно-Африканської Республіки, Сенегалу, Єгипту, Республіки Конго, Уганди та Замбії.

Президенти України та росії вже погодилися зустрітися з африканськими лідерами, пише AP. Переговори схвалили Сполучені Штати, Євросоюз, ООН, Китай та Африканський Союз. За словами Олів'є, африканські лідери планують обговорити постачання більшої кількості зерна з України та обміни полоненими.

Крім того, делегація хоче обговорити, як країнам Африки легше отримувати вантажі з російськими добривами та як їх оплачувати. Добрива з росії не підпадають під міжнародні санкції, але США та низка західних країн наклали обмеження на російські вантажні судна.

Водночас Жан-Ів Олів'є зазначив, що не очікує на негайний прорив у питанні припинення бойових дій в Україні. «Якщо нічого не станеться, я не думаю, що ми завершимо нашу першу місію щодо припинення вогню», — сказав перемовник.

Країни Африки — не єдині, хто хоче сприяти мирним переговорам між Україною та росією. Таку ідею висловлювали, наприклад, у Китаї.