Кулеба поговорив з Блінкеном про збільшення допомоги Україні. Згадали і західні танки

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів розмову з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном про збільшення підтримки України з боку Сполучених Штатів та міжнародної спільноти. Обговорили зокрема потребу в танках західного типу.

Про розмову дипломатів повідомив Державний департамент США.

Там розповіли, що Блінкен і Кулеба зосередилися на безпекових питаннях та економічній допомозі. Держсекретар наголосив на постійній і непохитній підтримці України Сполученими Штатами, нагадавши про нещодавні поставки систем протиповітряної оборони та бронетехніки зі складів США.

«На тлі наближення до роковин повномасштабного вторгнення росії я ціную постійну тісну координацію та співпрацю з Дмитром Кулебою і його командою в Україні. Під час сьогоднішньої розмови з міністром я повторив, що США нікуди не дінуться, як і Україна», пише Блінкен у Twitter.

Дмитро Кулеба розповів, що обговорював із Держсекретарем США, як збільшити підтримку України, включно з військовою допомогою.

«Я наголошував на необхідності отримання Україною танків західного типу. Ми також обговорили подальші санкції проти росії. Вдячний США за підтримку України», — зазначив Кулеба.

Танки для України

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава готова передати Україні «За стандартами НАТО танкова рота налічує 14 одиниць, а за стандартними ЗСУ — 10роту танків» Leopard у межах міжнародної коаліції. Та оскільки Leopard є танком німецького виробництва, для його реекспорту потрібен дозвіл федерального уряду Німеччини, який поки що утримується від такого рішення.

Польща заявила, що готова передати танки в межах міжнародної коаліції. Фінляндія також оголосила про можливість передати «Леопарди» Україні, хоча й «невелику кількість» через сусідство з росією.

Водночас офіс прем'єр-міністра Великої Британії підтвердив, що британський уряд також планує надати Україні танки (ймовірно, Challenger 2). Politico з посиланням на німецьких посадовців писало, що такі кроки Великої Британії стали «головним болем» для канцлера Німеччини Олафа Шольца. Наразі малоймовірно, що канцлер подолає своє небажання надсилати важку бронетехніку, поки цього не зроблять США.

Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт також казала, що Німеччина не ухвалюватиме таких рішень сама. У відповідь на запитання журналістів Ламбрехт не заперечила можливість передання танків Leopard, але зазначила, що це питання «не на порядку денному».