Кулеба пояснив, чому майбутній контрнаступ не можна називати «вирішальним»
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що майбутній український контрнаступ не можна називати «вирішальним».
Про це він сказав в інтерв'ю виданню Financial Times.
За словами міністра, якщо контрнаступ вважатимуть вирішальним, але він не призведе до повного звільнення територій, це посилить тих людей на Заході, які хочуть підштовхнути Київ до компромісу з росіянами.
«Деякі люди можуть сказати, що це була остання вирішальна битва, і тепер нам треба придумати альтернативний сценарій. Для Києва немає альтернативи повному відновленню територіальної цілісності... Ми повинні всіма засобами протистояти сприйняттю контрнаступу як вирішальної битви війни», — наголосив міністр.
Він зазначив, що при владі всіх країн, які нині підтримують Україну, є меншість, яка закликає уповільнювати допомогу Україні та припиняти вогонь.
«Вони всюди: у Вашингтоні, Берліні, Парижі, Лондоні. Вони намагатимуться зробити щось творче на кшталт "Мінська-3"», — стверджує Кулеба.
Міністр також нагадав, що кожного разу, коли Україна просила Захід про сучасніше озброєння, там спершу побоювалися ескалації, зокрема ядерної зброї чи прямого втягнення у війну НАТО. «Цей аргумент щоразу зазнавав невдачі», — резюмує глава МЗС України.
Контрнаступ України
The Economist із посиланням на джерела писав, що контрнаступ України може відбутися вже у квітні, але проблемою досі є боєприпаси та повітряні потужності. Наразі українська армія трансформується відповідно до нової військової допомоги Заходу.
У березні Politico повідомляло, що Збройні сили США у пришвидшеному режимі відправляють техніку в Україну на поле бою та тренують українських військовослужбовців, щоб підготувати Україну до весняного контрнаступу.
У Міноборони України також зазначали, що однією зі стратегічних цілей майбутнього наступу Сил оборони буде «вбити клин у російський фронт на півдні — між Кримом та материковою частиною росії».
Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін вважає, що Збройні сили України мають «дуже хороші шанси» для успішного контрнаступу навесні цього року. Зокрема, завдяки тому, що Україна виснажила російські сили та ресурси.
А втім, президент Володимир Зеленський заявив у березні, що Україна потребує додаткової військової підтримки з боку партнерів, без якої вона не може розпочати контрнаступ та звільнити тимчасово окуповані території.
Крім того, заступниця міністра оборони України Ганна Маляр закликала не розпитувати про контрнаступ Сил оборони України й публічно не обговорювати військові плани української армії.