Кулеба про голосування за законопроєкт США з допомогою Україні: «Нам не потрібен план Б»
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголошує, що Україна очікує від Сполучених Штатів ухвалення законопроєкту про допомогу на 61 млрд доларів. На якийсь альтернативний план Україна не орієнтується.
Про це він розповів в етері телемаратону «Єдині новини».
Кулеба відмовився прогнозувати результат голосування за законопроєкт у Палаті представників, «зважаючи на його багатостраждальну долю».
«Нехай його (законопроєкт — ред.) нарешті ухвалять, і тоді будемо обговорювати деталі», — сказав міністр закордонних справ.
У розмові з державним секретарем США Ентоні Блінкеном він сказав, що Україна не має «плану Б», бо орієнтується лише на «план А» — ухвалення цього «сильного» законопроєкту.
«Але вже стільки списів зламано та стільки битв відбулося довкола цього законопроєкту і ще відбуватиметься, що просто дочекаймося результату», — підсумував Кулеба.
Що відомо про законопроєкт?
17 квітня Палата представників США — нижня палата Конгресу — опублікувала текст нового законопроєкту щодо допомоги Україні, згідно з яким Україна може отримати близько 61 млрд доларів та балістичні ракети ATACMS.
У верхній палаті Конгресу, Сенаті, ще з минулого року схвалений комплексний законопроєкт, який передбачає виділення 60 млрд доларів на допомогу Україні та видатки на допомогу іншим країнам. Цей документ місяцями залишався заблокованим у Палаті представників, де більшість становлять республіканці.
На тлі блокування республіканці подавали свої альтернативні ініціативи, які провалювалися на голосуванні.
Зрештою, спікер Палати представників Майк Джонсон на закритому засіданні презентував чотири окремі законопроєкти, які розбили з великого законопроєкту, заблокованого республіканцями. Окремі документи стосуються американської допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та пріоритетів національної безпеки.
У Білому домі «на перший погляд» оцінили, що новий законопроєкт відповідає запитам Білого дому. А Президент США Джо Байден пообіцяв негайно підписати документ після схвалення Конгресом.