Кулеба про зброю США для Тайваню: Це не зменшить допомоги Україні
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував інформацію Financial Times щодо рішення президента США Джо Байдена виділити допомогу Тайваню через бюджет для України. Він вважає, що це не призведе до зменшення військової підтримки українських Сил оборони.
Про це очільник МЗС розповів у коментарі «Укрінформу».
Міністр упевнений, що Байден не ухвалюватиме рішень, які могли би призвести до зменшення допомоги Україні.
«Як вони внутрішньо вирішують те чи інше питання — це вже їхня ситуація, але я не маю сумнівів, що рішення, які будуть розроблятися в адміністрації (президента США — ред.) у плані підтримки України, по суті, в результаті до зменшення цієї підтримки не призведуть», — переконаний глава української дипломатії.
Financial Times 2 серпня написало, що Білий дім звернеться до Конгресу з проханням профінансувати зброю для Тайваню в межах бюджету для України. Співрозмовники видання зазначили, що це є додатковим запитом, аби прискорити постачання зброї, оскільки Китай посилює військову активність навколо країни.
Якщо Конгрес ухвалить це рішення, то Тайвань уперше отримає зброю через систему, яка фінансується платниками податків США, відому як «іноземне військове фінансування». Очікується, що Білий дім подасть запит у серпні.
Конгрес отримає запит після оголошення Байдена про постачання Тайваню зброї на 345 мільйонів доларів зі складів США у межах системи, яка була використана для надсилання зброї в Україну.
У чому суперечка Тайваню і Китаю?
Китайська Народна Республіка (Китай) контролює материкову частину країни і два адміністративні райони — Гонконг і Макао. А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань і заснували там свою владу.
Континентальний Китай і Тайвань дотримуються принципу «одного Китаю»: кожен вважає себе єдиним справжнім Китаєм, а свого суперника — тимчасово непідконтрольною територією. Щоб установити дипломатичні відносини з КНР, інші країни мають розірвати дипломатичні відносини з Китайською Республікою — і навпаки.
Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. А втім, невизнаний статус Тайваню не заважає регіону займатися торгівлею з іншими країнами. Також у частині країн Тайвань має культурні представництва, які де-факто є посольствами.
США скасували дипломатичне визнання Тайваню на користь КНР у 1979 році. Відтоді Сполучені Штати не підтримують дипломатичні відносини з Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають йому зброю та військову техніку.