Латвія хоче долучитися до переговорів із розблокування кордону України та Польщі

Влада Латвії запропонувала Польщі взяти участь у переговорах, які стосуються розблокування польсько—українського кордону.

Про це очільник Міністерства закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш сказав польському міністру у справах Європейського Союзу Шимону Шинковському вель Сенку під час телефонної розмови 25 листопада, цитує пресслужба МЗС Латвії.

Так, Каріньш закликав представника Польщі шукати вихід із ситуації, що склалася на кордоні з Україною через протест польських перевізників, та висловив готовність допомогти.

Міністр закордонних справ Латвії передав Шимону Шинковському вель Сенку інформацію про готовність Латвії долучатися до переговорів із розблокування кордону та надавати допомогу в пошуку розвʼязання ситуації.

Про що ще говорили?

Міністри також обговорили майбутній саміт Європейської Ради, де будуть розглядати питання про початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Міністр закордонних справ Латвії підтвердив тверду підтримку Латвією Києва, зазначивши, що Україна належить до Європи, тому Латвія виступає за початок переговорів про вступ України до ЄС уже цього року.

Міністри також обговорили співпрацю між Латвією та Польщею в межах Євросоюзу та майбутній розвиток ЄС.

Чому страйкують польські перевізники?

Причиною стала «надмірна конкуренція» після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС. Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.

Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.

У травні польські автоперевізники також страйкували, заблокувавши під’їзні шляхи до Дорогуська. Вони вимагали повернути для українських перевізників видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, а також застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.