Лауреатами премії Ґонґадзе стали фотожурналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка, які висвітлювали блокаду Маріуполя

Цього року лауреатами премії імені Георгія Ґонґадзе стали відомі українські фотожурналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка, які висвітлювали блокаду Маріуполя.

Про це повідомили організатори премії.

Мстислав Чернов є журналістом Associated Press та президентом Української асоціації професійних фотографів. Він працює відеографом, фотографом та військовим кореспондентом.

Євген Малолєтка — відомий фотокореспондент, який співпрацював із іноземними виданнями Associated Press, Al Jazeera та Der Spiegel. Напередодні повномасштабного вторгнення рф в Україну Євген прибув до Маріуполя. Понад два тижні українські фотожурналісти документували наслідки обстрілів та блокаду Маріуполя російськими військами для міжнародних видань.

«Українська армія здивувала світ цього року, так само, як і українська журналістика. Увесь світ дивиться на українських журналістів, щоб дізнатись їхню перспективу й те, як вони бачать війну. Дуже важливо, що ми розповідаємо світові історію України, яка твориться зараз», — зазначив Мстислав Чернов.

Окрім того, цього року вперше в історії премії Ґонґадзе вручили Спеціальну відзнаку — нею посмертно відзначили фотожурналіста Макса Левіна «за визначний внесок у розвиток української фотографії, відданість професії і відвагу». Відзнаку отримувала матір Макса, а також його колега і друг Маркіян Лисейко.

Про премію

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням «Українська правда».

Премія вручається раз на рік 21 травня — у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе. Лауреат премії визначається Капітулом, який складається з 9 людей. Лише вони можуть висувати номінантів.

У минулі роки лауреатами ставали головний редактор інтернет-видання «Історична правда» Вахтанг Кіпіані, журналіст і телеведучий «Суспільного» Павло Казарін, а також журналістка та телеведуча на «UA: Першому» Мирослава Барчук.