Лауреатом премії за захист свободи слова визнано кримського політв'язня Семену
Цьогорічним лауреатом премії за захист свободи слова імені багаторічного голови Національної спілки журналістів України Ігоря Лубченка визнано Миколу Семену — українського журналіста, переслідуваного у Криму російською владою.
Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.
Кандидатуру Семени висунуто Донецькою обласною організацією НСЖУ та підтримано комісією з присудження премії.
«Семену звинувачено російською владою у закликах до сепаратизму лише за те, що він залишався патріотом України. Журналісту загрожує 4 роки позбавлення свободи. Ми всі впевнені в тому, що Микола Семена стійко переживе всі випробування, що його не вдасться зламати російським спецслужбам», — ідеться у поданні ДонСЖУ.
Повідомляється, що НСЖУ не раз привертала увагу міжнародних організацій та російських владних структур щодо питання Миколи Семени, який знаходиться під домашнім арештом. Зокрема, було направлене звернення до уряду РФ із закликом дозволити журналісту покинути півострів у зв’язку з погіршенням стану його здоров’я.
Також із закликом до російської влади «відмовитися від необґрунтованих звинувачень проти Семени» виступили Міжнародна та Європейська федерація журналістів. Свою стурбованість справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович.
Як зауважив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, що за останні роки події в Україні стали справжнім випробуванням для журналістів, особливо — на Сході та в Криму. Влада самоназваних республік на Донбасі та російська влада в Криму переслідують українських журналістів, які відмовляються на них працювати.
«Наш колега — один із тих, хто попри тиск і навіть загрозу життю не зрадив професію. Тому це справді заслужена нагорода» — наголосив Сергій Томіленко.
Нагадаємо, 11 липня позаштатного кореспондента проекту «Крим.Реаліі» Миколу Семену включили до Федерального переліку терористів та екстремістів Російської Федерації.
30 червня НСЖУ закликала російську окупаційну владу дозволити кримському журналісту Миколі Семені виїхати на материкову Україну. Відповідне звернення направлене в уряд Російської Федерації, повідомляється на сайті спілки.
24 вересня Микола Семена написав звернення до міжнародних представників з прав людини і свободи ЗМІ, зокрема директору Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Міхаелю Георгу Лінку, комісару Ради Європи з прав людини Нілсу Муйжніексу, верховному комісару ООН з прав людини Зейду Рааду аль-Хусейну, комісару ОБСЄ зі свободи медіа Дуні Міятович.
Більше про долю Миколи Семени читайте у нашому матеріалі «Я розумів, що рано чи пізно за мною прийдуть» — журналіст, звинувачений у «сепаратизмі» в Криму».