Lego розробила свої перші кубики з перероблених пластикових пляшок
Компанія Lego представила свої перші кубики, виготовлені з перероблених пластикових пляшок. Включити їх у свої набори конструкторів компанія планує протягом наступних двох років.
Про це пише The Guardian.
Нині данська компанія виготовляє мільярди кубиків на рік, більшість із яких — з пластику під назвою ABS, який дозволяє їм триматися разом.
Перші нові цеглини-прототипи 4x2 були зроблені з поліетилентерефталату з викинутих пляшок. Його змішали з добавками, щоб надати міцності стандартних деталей Lego. Формулу розробляли протягом трьох років. За цей час встигли випробувати 250 варіантів матеріалу.
У середньому з кожної літрової пластикової пляшки можна зробити 10 кубиків Lego 4x2.
Процес збираються протестувати й доопрацювати, перш ніж перейти на стадію пілотного виробництва. Очікується, що наступна частина тестування триватиме щонайменше рік.
Плани стати екологічними
У Lego є понад 150 співробітників, які працюють над тим, щоб зробити продукцію компанії більш екологічною. Виробник конструкторів каже, що інвестує до 400 мільйонів доларів протягом трьох років для досягнення цієї мети.
Компанія вже оголосила про плани з видалення одноразового пластику з коробок, а з 2018 року виготовляє деталі з біополіетилену, який роблять з екологічно чистого цукрового очерету. З нього виробляють гнучкі деталі, як-от дерева, листя й аксесуари для фігурок.
Тім Брукс, віцепрезидент Lego Group, який відповідає за екологічність, каже, що найбільшою проблемою було «переосмислення та впровадження інновацій у нові матеріали, які будуть такими ж міцними і якісними, як наявні цеглини, і підійдуть для елементів Lego, створених за останні 60 років».
Він додав: «Ми прагнемо зіграти свою роль у побудові стійкого майбутнього для дітей. Ми хочемо, щоб наші продукти позитивно впливали на планету не тільки тим, що надихають людей, а й матеріалами, які ми використовуємо. Нам ще належить пройти довгий шлях, але ми задоволені досягнутим прогресом».
Захисники довкілля вітають рішення компанії використовувати перероблений пластик, але наголошують, що це не повинно бути «стандартним розв'язанням» кризи з пластмасовими відходами.
«Важливо, щоб переробка не стала стандартним розв'язанням кризи з пластмасовими відходами. Виробники повинні гарантувати, що іграшки розраховані на довгі роки використання, щоб їх можна було передавати у спадок і повторно використовувати від покоління до покоління», — каже екоактивістка Камілла Зерр.