Лідер Китаю сказав Макрону, що поважає територіальну цілісність України й хоче припинення вогню
Китайський лідер Сі Цзіньпін під час телефонної розмови із французьким колегою Емманюелем Макроном заявив про свою повагу до територіальної цілісності та суверенітету України й необхідність припинення вогню.
Про це йдеться у заяві Єлисейського палацу.
«Глави двох держав підтвердили свою прихильність повазі територіальної цілісності та суверенітету України й погодилися з невідкладністю досягнення режиму припинення вогню. Необхідно також підтримувати всі зусилля, спрямовані на надання гуманітарної підтримки населенню України», — йдеться на сайті президента Франції.
Лідери також обговорили ризик продовольчої кризи та ініціативи, запропоновані Францією. Макрон нагадав про очікування щодо зняття Китаєм санкцій з Литви та закликав КНР підтримувати й проводити політику відкритості.
Єлисейський палац зазначає, що під час головування Франції в Раді ЄС глава держави наполягав на важливості покращення європейсько-китайських відносин. Під час розмови лідери двох країн домовилися поглибити французько-китайські проєкти в галузі аеронавтики та цивільної ядерної енергетики.
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».
Китай є найбільшим торговим партнером росії. Протягом останніх років він забезпечив понад 23% всього російського імпорту. Водночас для Китаю росія не настільки важлива — у 2020 році на неї припало 2% від загального китайського експорту. А втім, Китай є найбільшим покупцем російської нафти.
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку Москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера і просувати в державних та закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.
У середині березня ЗМІ писали, що росія запросила у Китаю військову та економічну допомогу у війні з Україною. Проте Пекін заперечив факт надання зброї Москві.