Листопад став шостим місяцем поспіль, який встановив рекорд спеки
У листопаді Земля шостий місяць поспіль встановила новий рекорд спеки. Загалом осінь цього року також стала рекордно спекотною.
Про це повідомило Європейське кліматичне агентство, передає Associated Press.
Листопад був майже на 0,33°C спекотнішим, ніж попередній найспекотніший листопад. Водночас, за словами вчених, цей листопад був на 1,75°C теплішим, ніж у доіндустріальний період.
«Останні пів року були справді приголомшливими. У вчених закінчуються прикметники, щоб описати це», — сказала заступниця директора Служби ЄС зі зміни клімату Copernicus Саманта Берджесс.
Вчені стверджують, що є дві рушійні сили, що обумовлюють шість рекордно спекотних місяців поспіль. Однією з них є зміна клімату, спричинена людством внаслідок спалювання вугілля, нафти та газу. А ще — природний цикл Ель-Ніньйо та Ла-Нінья, схожий на стрибки вгору чи вниз.
Світ зараз перебуває у стані потужного Ель-Ніньйо, який є тимчасовим потеплінням у частинах центральної зони Тихого океану, що змінює погоду в усьому світі. Це збільшує глобальну температуру, яка вже й так підскочила через зміну клімату.
Залишився лише один місяць року, але Всесвітня метеорологічна організація вже оголосила 2023-й найтеплішим роком за всю історію спостережень.
Поки що 2023 рік на 1,46°C тепліший, ніж у доіндустріальний час. Це дуже близько до міжнародного порогу, встановленого світом для зміни клімату. У Паризькій кліматичній угоді 2015 року міжнародна спільнота поставила мету обмежити глобальне потепління до 1,5°C у порівнянні з доіндустріальними часами, а якщо цього не вийде, принаймні до 2°C.
Берджесс додала, що спекотніше ставатиме лише до тих пір, поки світ продовжуватиме викидати парникові гази в атмосферу. За її словами, це означає, що «катастрофічні повені, пожежі, спека, посухи триватимуть».