Лубінець відповів комісії ООН, яка не бачить доказів геноциду в Україні: не визнають очевидних речей
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець розкритикував заяву Міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні про те, що вона досі не має достатніх доказів геноциду в Україні.
Про це він повідомив на своїй сторінці в Telegram.
Омбудсмен нагадав, що стаття 2 Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання визначає п'ять форм геноциду. Він також навів дані щодо цього, які має Україна:
- Убивство членів певної групи людей. За даними ООН, нині в Україні загинули 9444 цивільні громадяни.
- Нанесення тяжких тілесних або психічних ушкоджень членам певної групи. Унаслідок російської збройної агресії майже 17 тисяч людей зазнали поранень.
- Створення членам групи умов, які розраховані на повне чи часткове її знищення. Лубінець згадав про масовані ракетні атаки по енергетичній інфраструктурі взимку та підрив Каховської ГЕС, а також наголосив на умовах, у яких живуть українці біля лінії фронту.
- Унеможливлення народження дітей у середовищі групи. Офіс генпрокурора зафіксував 225 випадків сексуального насильства, скоєного російськими військовими від початку повномасштабної війни.
- Насильницьке переміщення дітей з однієї етногрупи в іншу. За офіційною інформацією із порталу «Діти війни», росіяни депортували чи примусово перемістили 19 546 українських дітей.
«Якщо міжнародній комісії ООН цих фактів недостатньо, щоб визнати очевидні речі, то запрошую її представників відвідати звільнені українськими воїнами населені пункти чи населені пункти, які розташовані недалеко від лінії фронту! Там все одразу стане очевидним!» — наголосив Лубінець.
Що сталося?
Міжнародний кримінальний суд, який може переслідувати високопосадовців на міжнародному рівні, розглядає воєнні злочини, геноцид і злочини проти людяності. У березневому звіті комісія ООН підтвердила воєнні злочини росії та побачила ознаки злочинів проти людяності, але висновків про геноцид не робила.
4 вересня представники комісії заявили, що досі не мають достатніх доказів геноциду в Україні, які б підпадали під визначення Конвенції Генасамблеї ООН.
Голова комісії Ерік Мьосе зазначив, що в злочині геноциду є питання наміру злочинців щодо знищення певної групи. І таке знищення має бути фізичним або біологічним відповідно до Конвенції.
«Це строге визначення… Звичайно, ми продовжимо наші розслідування. Як уже згадувалося раніше, ми зазначили, наприклад, що були певні заяви в російських ЗМІ, які, можливо, можуть бути пов’язані з цим питанням геноциду. Це одна лінія, яку ми ведемо», — сказав Мьосе.
Він зазначив, що не варто сприймати ці результати окремо від інших висновків комісії, адже та знайшла величезну кількість воєнних злочинів, а також розглядає питання щодо злочинів проти людяності.