Лукашенко заявив, що розміщення військ РФ у Білорусі не обговорювалося. Але якщо треба буде ㅡ це зроблять «негайно»

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що на рівні президентів питання про розміщення російських баз в Білорусі ніколи не обговорювалося. Втім каже, якщо така необхідність все ж виникне ㅡ вони будуть розміщені «негайно».

Про це пише «Белта».

Зокрема, можливість розміщення російських баз у Білорусі Лукашенко прокоментував на тлі наближення російсько-білоруських військових навчань «Захід-2021». Самопроголошений очільник країни каже, що Захід укотре занепокоєний ними.

«Щонайменше смішно це все чути. Скільки навчань вони провели біля наших кордонів? [...] Слухайте, ми ж не паримося щодо того, що вони створили купу цих баз в Європі. Їх же море там, чого ви нам висуваєте претензії?», ㅡ цитує Лукашенка «Белта».

Він заявив, що питання про розміщення російських баз в Білорусі ніколи не обговорювалося на рівні президентів, бо «у цьому немає ніякої необхідності за сучасного озброєння».

Однак, за словами Лукашенка, якщо необхідність розмістити збройні сили з усіма видами озброєнь все ж виникне (для безпеки Білорусі і Росії) ㅡ вони будуть розміщені негайно.

«Зараз у цьому немає ніякої необхідності, у нас досить міцні, згуртовані, компактні Збройні Сили. Крім "територіалів", ми можемо в потрібний момент у короткий проміжок часу 500 тисяч людей поставити під рушницю, а це вже сила. Якщо буде мало, сюди будуть введені всі Збройні Сили Російської Федерації. Такого ніколи не буде. Але якщо потрібно, ми роздумувати не будемо», ㅡ цитує Лукашенка «Белта».

Чого очікувати від «Заходу-2021»?

Спільні російсько-білоруські військові навчання «Захід-2021» мають відбутися з 10 по 16 вересня 2021 року. Тема стратегічних навчань — «Застосування угруповань військ (сил) в інтересах забезпечення військової безпеки Союзної держави». Йдеться про інтеграційний проєкт Росії та Білорусі, що існує з 1999 року.

Російські ЗМІ раніше повідомляли, що в основу навчань покладуть «один із можливих варіантів ескалації військово-політичної обстановки проти умовної держави». Планується відпрацювати роботу спільних штурмових груп у міських умовах і дієвість нового й модернізованого озброєння.

Водночас профільне видання Defense Express із посиланням на джерела вказувало, що під час «Заходу-2021» планується відпрацювати ліквідацію крилатих ракет і безпілотників, а також радіоелектронну боротьбу — ймовірно, за участі військових підрозділів інших держав.

Керувати навчаннями будуть начальники генштабів Росії та Білорусі, а відбуватимуться вони на території обох країн. Головна мета «Захід-2021», як офіційно заявляють Мінськ і Москва, — «укріплення безпеки Союзної держави».