Ляшко розповів, чи готова система охорони здоров'я України до надзвичайних ситуацій
Всі заклади охорони здоров'я в Україні зараз працюють у штатному режимі. На випадок надзвичайних ситуацій у нас є екстрена система медичної допомоги, безперебійні джерела живлення та запаси ліків і крові.
Про це 23 лютого під час брифінгу розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, як передає журналістка hromadske.
Міністр каже, що в МОЗ уже визначили лікарні, які будуть готові реагувати на надзвичайні ситуації та надавати допомогу хірургічного, інфекційного та терапевтичного профілю.
Також Ляшко розповів, що в Україні працює екстрена система медичної допомоги, яка має велику кількість бригад. Є і резерв працівників, які можуть виходити на роботу й допомагати з госпіталізацією людей.
Міністр додав: якщо навантаження зростатиме — на чергування в екстреній медичній допомозі та у закладах охорони здоров'я будуть виходити додаткові бригади. «Медики є військовозобов'язаними, тому в разі мобілізації їх обов’язково призвуть», — пояснив міністр.
Крім того, за словами міністра, в лікарнях є безперебійні джерела живлення, які в разі вимкнення електроенергії забезпечуватимуть безперебійну роботу.
Запаси ліків і крові
Ляшко говорить, що в системі охорони здоров’я достатньо запасів крові. «Можна сказати, що з цим усе гаразд, але в нас донорство не таке популярне, як в європейських країнах. Тому закликаю всіх (без огляду на ситуацію навколо) ставати донорами крові», — зазначив міністр.
Також він запевняє, що Україна має запаси медичних виробів в лікарнях, які визначені для кожної категорії надзвичайної ситуації. За словами міністра, цих запасів стане на місяць або на три — (залежно від типу препарату). Втім, Ляшко запевняє, що якщо запаси вичерпаються, то через програму «Медичних гарантій» планують придбати додаткові ліки.
«Система охорони здоров'я готова до викликів. Ми співпрацюємо і з міжнародними організаціями, і з Червоним хрестом, і з "Лікарями без кордонів". У разі необхідності ми можемо залучати додаткові кадрові ресурси для надання допомоги», — наголосив міністр.
Що передувало?
23 лютого Рада національної безпеки та оборони попросила Верховну Раду запровадити надзвичайний стан по всій території України, крім Луганської та Донецької областей ㅡ там є окремий режим. Наразі парламент це звернення розглядає.
Надзвичайний стан в Україні вводиться на 30 днів, але у разі необхідності президент може продовжити його ще на 30 днів. «Посилені» чи «пом'якшені» заходи, передбачені законодавством щодо правового режиму надзвичайного стану, будуть ухвалювати з огляду на ситуацію в регіонах — насамперед у тих, що межують з Росією.
Це сталося після того, як ввечері 21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав самопроголошені «ЛНР» та «ДНР». Згодом опублікували укази, відповідно до яких РФ планує ввести на окуповані території України свої війська для нібито «підтримки миру».