Ляшко заперечив інформацію, що молодші люди стали частіше хворіти на COVID-19
Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заперечив, що протягом останніх місяців захворюваність та смертність від ускладнень COVID—19 зросла серед молодих людей.
Про це він повідомив у коментарі hromadske.
Він зазначив, що найбільша частка хворих людей перебувають у віковій групі від 50 років. Крім того, впродовж останніх трьох місяців, за словами Ляшка, відбувається зростання захворюваності у віковій групі 60+.
«Ми проаналізували помісячно вікову частку хворих із серпня 2020 року по березень 2021 року. Такий самий аналіз зробили й щодо вікової частки померлих із діагнозом "коронавірусна хвороба". І побачили, що в Україні структура захворюваності за віком майже незмінна», — повідомив Ляшко.
Він додав, що найбільш критичний перебіг захворювання — для вікової групи 60+. 75-80% усіх летальних випадків реєструють саме серед таких людей. Тому, наголосив Ляшко, ця група є пріоритетною для вакцинації, і їх щепити розпочнуть відразу після медиків.
Також Ляшко нагадав про дослідження загрози коронавірусу для різних вікових груп, яке оприлюднив журнал The Lancet. Науковці з'ясували, що перенесена хвороба захищала від повторного інфікування на 80,5%, однак такий захист був лише у 47,1% людей, старших за 65 років.
А що кажуть лікарі?
Раніше кілька лікарів нам повідомили, що середній вік інфікованих коронавірусом знизився. Зокрема, лікарка загальної практики Лілія Черненко розповіла hromadske, що кількість діагностованого ковіду зросла, оскільки тепер до людей старшого віку та із супутніми хворобами доєдналися молодші пацієнти та діти.
Лікар Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району Олександр Азаров нам заявив, що хворі тепер суттєво відрізняються віком. Якщо раніше до лікарень потрапляли переважно старші люди, то тепер хворобу важче переносять і молоді.
«Коронавірус серйозно помолодшав. Навіть серед дітей багато середніх форм його перебігу», — розповів лікар-епідеміолог Андрій Александрін.