Майже половина невакцинованих проти COVID-19 українців готові щепитись «за певних умов»
42,3% українців, які ще не вакцинувалися проти коронавірусу, готові зробити це, але за певних умов. Проте майже 55% нізащо не зроблять цього.
Про це йдеться в дослідженні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Загалом, згідно з дослідженням, 60% українців позитивно ставляться до вакцинації проти COVID-19, а 62% погоджуються, що необхідно робити щеплення проти коронавірусу.
Невакциновані, які готові зробити щеплення, з-поміж головних причин такого рішення називають недооцінку ризиків COVID-19, міфи про щеплення та небажання повторно вакцинуватися, якщо в цьому буде необхідність.
Невакциновані проти коронавірусу, які не бажають щеплюватися, кажуть, що не довіряють вакцинам, що вакцинація має більше ризиків, аніж сам COVID-19, і не хочуть переживати реакцію на вакцини.
Майже чверть із-поміж них вважають, що мають медичні протипоказання до вакцинації від COVID-19, хоча насправді абсолютні протипоказання можуть мати менше ніж один відсоток людей.
Водночас 65% щеплених проти COVID-19 українців кажуть, що зробили це, аби не хворіти й не мати ускладнень від COVID-19. Лише 14% зазначили, що вакцинувалися через рекомендацію роботодавця чи закладу освіти.
Також 87% вакцинованих проти коронавірусу українців сказали, що прислухались до поради лікаря щодо вакцинації. З-поміж невакцинованих, які вагаються, 77% дослухались би до поради лікаря вакцинуватись.
Водночас половина тих, хто не хоче вакцинуватись, не довірилися б пораді лікаря стосовно цього, 48% — не обговорювали питання щеплення з медиком, 6% — лікар не рекомендував щепитись.
Дослідження здійснювали у вересні-жовтні 2021 року (до запровадження «червоних» зон) дослідницькою агенцією Info Sapiens за підтримки Агентства США з міжнародного розвиткуUSAID та Світового банку.
Методом телефонних інтерв’ю опитали 2 006 людей від 18 років в усіх регіонах України, крім окупованого Криму та частини Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентує доросле населення України та відповідає даним Державної служби статистики станом на 1 січня 2020 року за статтю, віком, розміром населеного пункту та макрорегіоном.
Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Загалом Україна наразі отримала 26,3 мільйона доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Наразі використали усі 2 мільйони доз, які Україна отримала у межах COVAX. Закуповувати цей препарат МОЗ не планує, але хоче отримати ще у межах COVAXModerna.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Однак таких темпів досягнути не вдалося.
План вакцинації передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте в реальності вийшло інакше: у серпні зробили 3,6 мільйона щеплень, у вересні — 3,2 млн. Водночас у жовтні вдалося виконати план — зробили 8,4 млн щеплень.
Загалом від початку масової вакцинації проти COVID-19 в Україні зробили 18 279 337 щеплень. Першу дозу отримали 10 682 750 людей, а повністю вакцинувалися — 7 596 587.