Майже половина українців очікують фальсифікацій на виборах. 15% позитивно ставляться до «гречкосійства» — опитування
15% українців позитивно ставляться до ситуації, коли перед виборами деякі політики та партії допомагають виборцям матеріально (роздають пайки, гроші, кошти на ремонт і лікування). 19% — ставляться нейтрально, 62% — негативно.
Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».
Водночас лише 6% респондентів стикалися зі спробами підкупу особисто, 11% знають про це від родичів та знайомих. 81% — не мали такого досвіду під час цієї виборчої кампанії.
48% вважають, що на місцевих виборах будуть незначні фальсифікації. 28% — переконані, що вони будуть значними (за останній місяць відсоток таких людей значно зріс). 16% — вважають, що фальсифікацій не буде.
Дослідження проводили 16-19 жовтня 2020 року методом телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерівCATI. Загалом опитали 5000 респондентів від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом населення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.
Чому всі говорять про вибори?
Бо вони зовсім скоро. Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. На них українці обиратимуть міських, сільських та селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад.
Це перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Вони відбудуться за відкритими списками: тепер громадяни можуть обрати не лише політичну партію, а й конкретного кандидата зі списку політсили. Це означає, що виборці самі визначать, хто має представляти ту чи іншу партію в органах місцевої влади. Тобто список, який початково формує політична партія, може кардинально відрізнятися від того, який ми отримаємо після голосування. Усе залежить від виборців.