Майже половина українців виступають проти подвійного громадянства, кожен четвертий це підтримує — опитування

Соціологи запитали в українців, чи підтримують вони впровадження подвійного громадянства. З'ясувалося, що 48% громадян виступають проти такої ініціативи, натомість 24% її підтримують.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Крім того, 11% опитаних українців підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволене лише з країнами-членами ЄС і НАТО, 7% можуть підтримати запровадження такого громадянства з усіма країнами, окрім Росії.

Натомість майже 5% виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР. Не змогли визначитися з відповіддю всього 5% опитаних.

Найбільшу підтримку ідеї подвійного (множинного) громадянства висловили опитані зі східного регіону, віком від 18 до 29 років, із середнім та високим рівнем доходу й ті, хто виїздив за кордон протягом 2017-2021 років.

Про що свідчать результати?

Соціологи роблять висновок, що в українському суспільстві наразі відсутня підтримка ідеї запровадження подвійного (множинного) громадянства. Припускають, що це зумовлено російською агресією.

«Респонденти можуть побоюватися, що в разі безумовного поширення подвійного громадянства на всі країни Росія скористається цим для ще більшого впливу на Україну», — зазначили у Фонді «Демократичні ініціативи».

Більше про опитування

Його проводили з 22 жовтня по 12 листопада 2021 року методом телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера; computer-assisted telephone interviewsCATI на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів у всіх областях України, окрім тимчасово окупованих територій.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення. Під час польового етапу соціологи зібрали 2 003 анкети. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з огляду на дизайн-ефект 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% — для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%.