Макрон про €50 млрд для України: ЄС, можливо, буде змушений дати більше, якщо допомога від США затримається
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Європейський Союз, можливо, буде змушений надати Україні більше, ніж 50 млрд євро, затверджених за програмою Ukraine Facility.
Про це він сказав під час відкриття порохового заводу у французькому Бержераку, передає BFMTV.
За його словами, якщо фінансування від США не буде, Європа має «мобілізуватися і будувати нові фінансові інструменти». Макрон каже, що в такому разі, можливо, доведеться ухвалити додаткове фінансування і надати Україні більше, ніж 50 мільярдів євро, передбачених програмою Ukraine Facility.
«Ми не можемо покинути Україну. Бо Україна — це за 1500 кілометрів звідси. Тобто це наша особиста безпека, це можливість для Європи бути в мирі», — підсумував французький президент.
Про Ukraine Facility
Ця програма передбачає надання Україні 50 мільярдів євро упродовж 2024-2027 років. З цієї суми 39 мільярдів євро спрямують до держбюджету для посилення макрофінансової стабільності. Решта — спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах, покриття відсотків за кредитами тощо.
В українському уряді стверджували, що розраховують отримати перший платіж за програмою Ukraine Facility сумою 4,5 мільярда євро вже у березні.
Що з допомогою від США?
У США підготували законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів. Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників. Більшість у цій палаті становлять республіканці, які протистоять ухваленню нової допомоги Україні.
Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Проте він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Нині республіканці також працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні. Зокрема, туди можуть внести пункт про заблоковані російські активи. За словами спікера Палати представників Майка Джонсона, він планував винести законопроєкт щодо виділення фінансування для України після 9 квітня — коли законодавці повернуться з великодніх канікул.