Макрон провів телефонні розмови із Зеленським і Путіним. Що саме обговорили?

Президент Франції Емманюель Макрон 28 лютого телефоном поговорив про російську агресію з президентом України Володимиром Зеленський та президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це йдеться на сайті Єлисейського палацу.

Так, із Зеленським Макрон упродовж останніх годин розмовляв декілька разів. Він підтримав дії президента України у зв'язку з переговорами з російською стороною.

А ось Путіна Макрон вкотре закликав припинити війну проти України, дотримуватися міжнародного гуманітарного права, а також наголосив на необхідності негайного припинення вогню.

Також Макрон попросив Путіна припинити удари по цивільному населенню, не руйнувати цивільну інфраструктуру та забезпечити безпеку на дорогах, зокрема біля Києва. Російський президент на ці три пункти погодився.

Доповнено. А ось за версією Кремля, Путін у розмові запевнив, що Росія нібито не завдає ударів по цивільному населенню. Він також вкотре назвав свої умови припинення бойових дій: визнання Криму російським, а також «денацифікація», «демілітаризація» та нейтральний статус України.

Удари по цивільних

З початку масштабного російського вторгнення окупанти неодноразово обстрілювали цивільні об'єкти, унаслідок чого гинули цивільні люди. Зокрема, лише у Харкові внаслідок обстрілів у Харкові загинули 11 людей, десятки поранених.

Також під обстріли 28 лютого потрапили Сєвєродонецьк та села біля Чернігова. Найбільше постраждало село Киїнка, що за кілька кілометрів від Чернігова, та сусіднє село Павлівка. Місцеві жителі повідомляють, про значні руйнування десятків будинків. Деякі будинки повністю знищені. Під завалами можуть бути люди.

У Генштабі ЗСУ повідомляють, що російські окупанти під час бойових дій в Україні використовують заборонені Міжнародним гуманітарним правом методи ведення війни. У відомстві кажуть, що вони навіть розміщували жінок та дітей на своїй бронетехніці.

Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент Росії Володимир Путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

Станом на 6 ранку 28 лютого окупанти вже втратили приблизно 5300 бійців (убиті та поранені)повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Також росіяни втратили 29 гелікоптерів, 191 танк, 816 бойових броньованих машин, 74 гармати, 21 «Град», 291 автомобіль, 60 цистерн, 3 безпілотники, 2 кораблі/катери та 5 засобів протиповітряної оборони. Однак Маляр наголосила, що ця інформація орієнтовна і може уточнюватися.

У МОЗ нам повідомили, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.