Маляр про постачання зброї: «Ми повинні набратися терпіння, практично всі угоди укладені»
Україна вже уклала практично всі угоди щодо постачання озброєння, але на їхнє виконання потрібен певний час.
Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в етері українських телеканалів.
Вона наголосила, що процес постачання зброї є тривалим, а для транзиту озброєння територією інших країн потрібен дозвіл, зазвичай, на найвищому рівні.
«Це відрізняється від того, як, скажімо, ми щось купуємо в магазині або навіть їдемо за кордон, щось купили, перевезли — це може один день зайняти. До початку повномасштабного вторгнення західні виробники зброї вже мали певні контракти і зобов'язання. Ми говоримо про те, що нам необхідно раптово і ми укладаємо от просто зараз. Виробники мають певним чином скоригувати ділові та партнерські відносини, які в них були вже на цей час», — заявила Маляр.
Вона зазначила, що наразі треба набратися терпіння. За словами Маляр, практично всі угоди укладені, а українська сторона розуміє, з якою ритмічністю і коли буде постачатися зброя.
«Але для того, щоб у нас був уже паритетний рівень у боях, нам потрібен ще певний час», — наголосила Маляр.
Постачання озброєння
Видання CNN та The Wall Street Journal із посиланням на американських посадовців повідомляли, що адміністрація президента США Джо Байдена хоче надіслати далекобійні системи в межах нового пакета військової допомоги Україні, про який можуть оголосити вже наступного тижня. The New York Times повідомило, що відповідне рішення вже схвалили.
З-поміж озброєння, яке можуть передати, — Multiple Launch Rocket SystemMLRS та американська ракетна артилерійська система підвищеної мобільності High Mobility Artillery Rocket SystemHIMARS. Обидві системи здатні стріляти ракетами з дальністю враження від 165 до 300 км, що дасть змогу ЗСУ вражати цілі противника на далекій відстані.
Менше з тим, не відомо, скільки саме нових систем передадуть Сполучені Штати. The Wall Street Journal повідомляє, що вони можуть надійти до України впродовж кількох тижнів, однак українським військовим знадобиться ще близько тижня підготовки, щоб їх використовувати.