Маск запропонував Путіну поговорити в Clubhouse. Путін ще не відповів, але Маску вже пропонують забрати його на Марс 😏

Американський мільярдер Ілон Маск запропонував російському президенту поспілкуватися в соцмережі Clubhouse, яка передбачає можливість обміну аудіоповідомленнями й створенням тематичних кімнат.

Пропозицію поспілкуватися до Путіна Маск написав у Twitter, позначивши офіційний акаунт президента Росії. Спершу — англійською: «Чи не проти ви зі мною поговорити в Clubhouse?». А потім — російською: «Було б великою честю поговорити з вами».

Маск не вперше пише твіти російською. Словами «Він був надзвичайним» він прокоментував діяльність українського вченого-астрофізика Сергія Корольова. А на одне з пранк-відео (це треба бачити) мільярдер відписав «хаха офігенно».

Годі й казати, що пропозицію Маска поговорити з Путіним активно обговорюють у Twitter. У Кремлі поки її не коментували (може, тому, що Путін, як він сам зізнавався у 2017 році, не користується соцмережами).

А втім, інші дописувачі Twitter мають багато не менш цікавих пропозицій до Маска, що б він міг зробити з Путіним. Приміром, прихильник російського опозиціонера Олексія Навального — Руслан Шаведдінов: «бро, а забирай його із собою на Марс».

Є й більш лаконічні коментарі.

Багато коментаторів намагалися зауважити, м’яко кажучи, неоднозначну репутацію Путіна, зокрема його причетність до вбивств та порушень прав людей.

Лунали й пропозиції поговорити з Христо Грозєвим, засновником Bellingcat — об’єднання журналістів-розслідувачів, які виявили причетність ФСБ до отруєння Навального.

Але наш особистий топ очолює цей коментар (через нецензурну лексику можемо поставити лише посилання на нього).

А що таке Clubhouse?

Це додаток, випущений у квітні 2020 року. Наразі він доступний тільки для iOS. Clubhouse позиціонує себе як аудіосоцмережа: користувачі можуть долучатися до чатів-кімнат і слухати, що обговорюють в інших чатах. Особливість мережі — в тому, що потрапити туди можна лише за запрошенням.

Станом на січень 2021 року авдиторія Clubhouse становила понад два мільйони активних користувачів. Увагу на неї звернули зокрема після того, як туди долучився Ілон Маск і на початку лютого багато чого наговорив — приміром, що його стартап Neuralink вживив мавпі в мозок чип.

Оскільки зміст аудіобесід Clubhouse ніде не зберігається, в деяких країнах соцмережу використовували, щоб оминути цензуру, пише Deutsche Welle. Дійшло до того, що в Китаї Clubhouse узагалі заборонили через розмови про незалежність Гонконгу й Тайваню.

Більше про Clubhouse і те, чи він є в Україні, читайте незабаром у розгорнутому матеріалі на сайті hromadske.