медведєв пригрозив ударом ракети по Гаазі: Уважно дивіться в небо
Заступник голови ради безпеки росії дмитро медведєв пригрозив ударом гіперзвуковою ракетою «Онікс» по Міжнародному кримінальному суду в Гаазі, який видав ордер на арешт президента рф володимира путіна.
Про це він написав у Telegram-каналі.
«Сталося остаточне обвалення системи міжнародного права. Зізнаймося: вона й раніше була не надто ефективною. Особливо її міжнародні інституції», — прокоментував медведєв ордер на арешт путіна.
Пише, що наказ на видання ордера нібито надійшов зі США. За словами медведєва, наслідки для міжнародного права «будуть жахливими», бо це «крах засад, принципів права».
«Цілком можна уявити точкове застосування гіперзвукового "Онікса" з Північного моря з російського корабля по гаазькій будівлі суду. Його не збити, на жаль», — написав він.
І додав, що, мовляв, суд — це лише міжнародна організація, а не населення країни НАТО. Тому нібито «війну не почнуть, побояться».
«І шкодувати ніхто не буде. Тож, панове судді, уважно дивіться в небо...» — резюмував він.
Детальніше про рішення МКС
путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.
«Існують розумні підстави вважати, що путін особисто кримінально відповідальний за вищезазначені злочини, за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими або через інших, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії», — зазначили в суді.
Уповноважена з прав дітей росії львова-бєлова теж підозрюється у причетності до депортації українських дітей, відповідно до статей Римського статуту. У суді зазначають, що є підстави вважати, що вона також особисто відповідальна.
В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати й передати до суду.
Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.