Мер Новомосковська на Дніпропетровщині вважає, що перейменування міста не на часі — чекає перемоги у війні
Міський голова Новомосковська у Дніпропетровській області Сергій Рєзнік вважає, що питання про зміну назви населеного пункту потрібно буде підняти, але не зараз, а вже після перемоги у війні з росією.
Про це повідомив мер Сергій Рєзнік.
Він нагадав, що у 2016 році на виконання закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у Новомосковську перейменували 46 вулиць, провулків і площ. Однак назва міста напряму під дію цього закону не підпадає: за словами мера, до Новомосковська не можна застосувати жодне з передбачених у законі визначень — «комуністичний», «нацистський» чи «тоталітарний». Він зауважив, що «Український інститут національної пам’яті» та й самі містяни не наполягали на перейменуванні міста.
«Новомосковці, як пам’ятаємо, остерігалися навіть перейменування вулиць через побоювання можливих непорозумінь з оформленням документів щодо прав власності. Але побоювання виявилися марними, жодних проблем з паперами не виникає», — зазначив мер.
Зараз у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про деколонізацію топонімії. Депутати пропонують заборонити назви географічних об’єктів, що пропагують і символізують державу-окупанта — російську федерацію.
«І навіть якщо цей законопроєкт не буде підтриманий народними депутатами, то питання про те, чи перейменовувати, чи залишити назву нашого міста, ми все одно підіймемо. Але не зараз», — додав Рєзнік.
Чому не зараз?
Мер міста каже, що перейменування Новомосковська не може бути його рішенням чи рішенням депутатського корпусу міста, оскільки, мовляв, змінювати назву вулиці й назву міста — це різні речі. Остаточне рішення ухвалює не міська, а Верховна Рада.
«Щодо подання міської ради, то я переконаний, що воно повинно базуватися на врахуванні думки широкого кола громадськості. І не лише користувачів соцмереж, а й тих, хто не користується гаджетами. Тут важливо почути думку максимально можливої кількості городян», — каже мер. До того ж він зазначив, що не можна навіть починати процес визначення громадської думки без приблизно п’ятої-шостої частини населення міста, яке наразі виїхало в західні області країни й за кордон.
Якщо більшість городян все ж висловиться за перейменування міста, тоді влада буде визначатися з назвою. У якій формі вона це зробить — обіцяє подумати з мешканцями.
«Створимо компетентну комісію для узагальнення пропозицій, організуємо «круглі столи», публічні дискусії, опитування в соцмережах, опитування думки людей у дворах, на мікрорайонах тощо. У будь-якому разі це відбуватиметься демократично. Але після нашої перемоги», — наголосив мер.