«Ми втратили все, але жалю я не відчуваю». Дитячий лікар з Маріуполя розповів про роботу у клініці під час війни

Дитячий ортопед—травматолог Леонід Безкровний продовжував роботу у маріупольській лікарні, поки російська авіація скидала на місто авіабомби. Хоч через бомбардування він втратив ногу, проте хоче знову повернутися до роботи з дітьми у лікарні.
Про це нам повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.
За словами Леоніда, з початку бойових дій 24 лютого у лікарні всі перемістилися на 1 поверх.
«Хворі перебували у коридорах, операції проводилися в операційних і навіть передопераційних коридорах. Не вистачало наркозних препаратів. А нестача рук посилювалася з кожним днем, тому що деякі медсестри та лікарі з дальніх районів не могли добиратися», — розповів він.
Після того, як російські окупанти знищили пологовий будинок, було організовано у відділені Леоніда невеликий пологовий зал. Поранених пацієнтів було дуже багато — і їх підрахунок став практично неможливий.
«Робота йшла автоматично. Від одного хворого до іншого. Всі навчилися робити “Визначати пріоритетність для надання допомоги пораненимсортування”. Дуже багато хворих і травм. Так само багато смертей», — пригадав Леонід.
Лікар проживав у приватному секторі міста. За його словами, цей район тепер знищений.
«Щасливий той, у когось хоч трошки є дах. Обстріли з “градів” — це найлегше, що могло бути. Страшніше скидання авіабомб на домівки людей. Це катастрофа, яку створила росія. Ми втратили все, але жалю я не відчуваю», — наголосив дитячий лікар.
19 березня внаслідок чергового бомбардування міста він зазнав поранень. Маріуполець пригадав, як йшов вулицею та відчув різкий біль — так він втратив праву ногу.
«Як ніж ріже папір, так осколки пройшли моє тіло. Нога була у крові, нерухома. Я попросив перехожого покликати сусідів. Вони прийшли, поклали на заднє сидіння і відвезли у лікарню», — сказав Леонід.
Його евакуювали в Норвегію для подальшого лікування та протезування. На повернення Леоніда чекають дружина та діти.
Що відбувається у Маріуполі?
Місто опинилось у блокаді російських військ і фактично було знищене. Повністю зруйновані будинки щонайменше 84 тисяч містян. Точний підрахунок загиблих здійснити неможливо, за попередніми оцінками, в Маріуполі загинули до 22 тисяч жителів. Частину мешканців примусово вивезли на територію невизнаної «ДНР» чи до росії.
Радник мера Петро Андрющенко розповідав, що окупаційна влада готується зносити пошкоджені внаслідок обстрілів житлові будинки. Мешканців виганятимуть на вулицю, незалежно від стану будівель.
Попри тисячі загиблих та зруйноване місто, російські пропагандисти та навіть ватажки самопроголошених «республік» на Донбасі приїжджають до міста для створення картинки того, що «життя в місті повертається».
Автор: Денис Булавін