Милованов розповів про своє фото зі Шкарлетом і пояснив, чому в Україні немає науки

Радник глави Офісу президента, президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Милованов пояснив, чому пишається своїм фото з міністром освіти Сергієм Шкарлетом, а також обґрунтував, чому в Україні немає науки.

Про це він розповів в ефірі програми «Мокрик По Живому» на hromadske.

За словами Милованова, пишається він фото зі Шкарлетом, хоч того і вважають плагіатором, бо він має вплив на міністра освіти. Представляв він, зокрема, інтереси приватних вишів в Україні.

«Чому люди вважають, що моя зустріч із міністром — не про мій вплив на нього, а про його вплив на мене? Я не переймаюся через фото зі Шкарлетом або що скажуть на Facebook, я переймаюся, щоби було більше студентів і ресурсів у науці», — сказав радник глави ОП.

Також він уточнив, що його «червоні лінії» далі, ніж у багатьох інших, але вони є — наприклад Медведчук, який «працює проти держави».

Загалом Милованов вважає, що суспільство фокусується не на тій проблемі.

«Я почитав (роботи Шкарлета — ред.), у чому там проблема. На мою думку, вона зовсім інша, не пов’язана з плагіатом. Вона пов’язана з тим, що там пустота. Тобто йдеться про те, що ми копіюємо з пустоти в пустоту, а суспільство ображається, що неправильно на пустоту посилатися», — сказав президент KSE.

Він наголосив, що реальна проблема — «відсутність науки в соціальних науках» (можливо, за винятком певних осередків у соціології, економіці або ін.).

«Ми дивимося на форму, а не на суть. Суть у нас — відсутність науки. Чому? Тому що в нас немає ресурсів у науці. Тому що ми не можемо платити зарплати американського або європейського рівня, щоби переманити таких людей, як я, як наші викладачі (з KSE — ред.), іноземців», — зазначив радник глави ОП.

Він уточнив, що у KSE лише 20 викладачів проти 600 в Києво-Могилянській академії, а бюджет лише втричі менший.

Милованов упевнений, що освіта в Україні більш хвора, ніж академічна недоброчесність, і «якщо ми просто навчимося правильно цитувати "пустоту", нічого не зміниться».

«Академічна недоброчесність — це симптом. Плагіат не в тому, що я щось переписав, а в тому, що я вкрав вашу ідею. У нас проблема відсутності ідей. Якби вони в нас були, ті, у кого вкрали ідеї, їх захищали б. У нас відсутня конкуренція в науці, вона в нас відбувається не через ідеї, а через адміністративну кар’єру, через доступ до влади. І тому наша наукова система хвора фундаментально».Тимофій Милованов

Він уточнив, що ідеї в українців таки є, проте зиску в науці з цього немає.

«Якщо в мене є ідеї, у мене немає кар’єрного шляху, я буду бідним і боротимуся з адміністраторами. Мені простіше зробити свій стартап чи поїхати до США або Європи і стати там науковцем. Тому більшість людей, які хочуть робити науку, їдуть за кордон», — підкреслив радник глави ОП.

Вихід із ситуації він бачить у зміні системи фінансування освіти та типу людей, які вирішують, хто отримує ці кошти.

Детальніше про погляд Тимофія Милованова на науку й освіту в Україні дивіться в інтерв’ю.