Мінімалка 4723 грн і понад 1 трлн доходів: Уряд вніс у Раду проєкт бюджету на 2020 рік

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради проєкт бюджету України на 2020 рік.

Відповідний документ опубліковано на сайті парламенту.

Тексту законопроєкту поки немає, але раніше на брифінгу прем’єр Олексій Гончарук та економічний блок уряду озвучили основні цифри бюджету-2020.

Так, мінімальна заробітна плата зросте на майже 500 гривень до 4723 гривень. Доходи бюджету очікуються в 1 трильйон 79 мільярдів гривень. Витрати — 1,17 трільйони гривень, дефіцит бюджету — 2,09% від ВВП.

У самому бюджеті середній курс долару не закладений, але у макропрогнозі уряду він встановлений на рівні 28,2 гривні за долар.

Видатки на оборону збільшаться на 33,8 мільярда гривень — до 245,8 мільярда. На забезпечення енергетичної незалежності передбачено 2 мільярди, на розвиток дорожньої інфраструктури — 74,4 мільярда, фінансування Пенсійного фонду — 172,6 мільярда.

На погашення і обслуговування держборгу виділять 438,1 мільярда гривень. «Це дуже багато», — сказала міністерка фінансів Оксана Маркарова.

Утім, в уряді наголосили, що проєкт бюджету, який внесли до Ради, складено на економічному прогнозі попереднього уряду. Також бюджет не враховує всіх запланованих реформ, які Кабмін планує провести, зокрема земельної. Тому остаточні цифри щодо доходів, курсу валют, дефіциту та іншого будуть відомі до розгляду документу депутатами в другому читанні, яке має відбутися до 2 листопада.

Нагадаємо, до України приїхала місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка обговорює з урядом України параметри нового бюджету.

Зазначимо, що законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів, потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ та внести до Верховної Ради у вигляді законопроєкт.

У Раді бюджет, на відміну від інших законопроєкт, розглядять трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Бюджет стає законом після того, як за нього проголосують депутати після третього читання, а законопроєкт підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду.