Міністерка праці Австрії пішла у відставку після звинувачень у плагіаті. Хоча свою вину заперечує
Міністерка праці, сім'ї та молоді Австрії Крістін Ашбахер подала у відставку після того, як її звинуватили в плагіаті під час написання дисертації. Водночас політикиня звинувачення відкидає.
Про це повідомляє австрійське інформагентство APA.
У плагіаті вже ексміністерку звинуватив незалежний експерт Стефан Вебер. Він каже, що плагіат є щонайменше у п'ятому розділі дисертації, яку Ашбахер захистила у 2020 році в Технічному університеті Братислави.
Вона скопіювала інформацію з інших джерел, не позначивши їх, а також переклала статтю з Forbes, яку не промаркувала, каже експерт.
Крістін Ашбахер заявила ж, що у її дисертації та дипломній роботі за 2006 рік плагіату не було, але їй «не дали можливості для чесної перевірки робіт». За її словами, через звинувачення у плагіаті страждає не лише вона, а також її діти. Тому, «щоб захистити свою сім'ю», вона пішла у відставку.
Ашбахер пробула на посаді трохи більше як рік — із 7 січня 2020 року. Наступного міністра праці має представити канцлер Австріїї Себастьян Курц.
Український міністр і плагіат
17 грудня в Україні міністром освіти призначили Сергія Шкарлета, перед тим він був виконувачем обов'язків міністра. Науковці неодноразово заявляли про те, що в роботах міністра освіти та науки багато плагіату.
Так, у серпні повідомляли, що в статті для докторської дисертації очільника Міносвіти — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз. Шкарлет звинувачення відкидає й у відставку йти не збирається.
Серед «зашкварів», як кажуть опоненти очільника МОН, не тільки плагіат, а й імовірна дружба з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником (сам Шкарлет це заперечує). Також раніше Шкарлет заявляв про підтримку «Партії регіонів» і Януковича, але зараз від цього відхрещується. Детальніше про біографію Сергія Шкарлета читайте тут.