Міноборони обіцяє пришвидшити формування підрозділів Сил тероборони. Як їх розгортатимуть?

Україна пришвидшить формування 25 бригад Сил територіальної оборони Збройних сил України. Процес уже триває, а розгортання відбудеться в три етапи.

Про це повідомили у Міноборони.

У кожному регіоні сформують бригаду — загалом їх буде 25. Вони об'єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район). Постійна чисельність Сил тероборони у мирний час сягатиме 10 тисяч військовослужбовців, а під час особливого періоду — понад 130 тисяч людей, для чого сформують відповідний резерв.

У Міноборони кажуть, що станом на 17 січня визначили 86% місць дислокації підрозділів тероборони по всій Україні, і темпи розгортання військового компоненту пришвидшуються.

Як роз’яснив міністр оборони Олексій Резніков, систему тероборони створюватимуть у три етапи.

На першому етапі бригади й батальйони розгортатимуть за штатом мирного часу. Це вже відбувається: у кожному батальйоні формують кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їхні завдання — командування, навчання та злагодження цивільних, які укладуть контракт про службу в резерві тероборони та захищатимуть територію, де мешкають. Разом із резервістами кожен батальйон налічуватиме до 600 людей.

Формування резерву для особливого періоду — це другий етап. За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві, буде закріплено зброю. Її видаватимуть на час навчань або в разі виникнення певних ситуацій.

Після формування штату мирного часу та резерву для особливого періоду на третьому етапі розглянуть питання про необхідність створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань територіальних громад.

Що таке тероборона?

Відповідний закон про тероборону набув чинності від початку 2022 року. Він врегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору та відповідної підготовки українців до національного спротиву.

1 січня очільником Сил тероборони президент призначив бойового генерала Юрія Галушкіна.

Глава президентської партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначав, що закон є частиною плану зі скасування в Україні обов'язкового військового призову. Зробити це хочуть уже з 2023 року.