Міноборони та посольство США погодили спільний моніторинг наданого Україні озброєння
Представники посольства Сполучених Штатів та українського Міністерства оборони узгодили проведення спільних фізичних перевірок наданого Україні озброєння. Це допоможе виконати вимоги американського уряду, встановлені для всіх держав—отримувачів деяких типів зброї.
Про це повідомила пресслужба міністерства.
Зазначається, що в документі детально описано, як саме відбуватиметься нагляд за американською технікою. Його розробили для розширеного моніторингу кінцевого використання зброї.
«Окремі типи ракет, пускових установок, БпЛА та прилади нічного бачення, надані американськими партнерами, виготовлені із застосуванням чутливих технологій, тому потребують ретельного контролю та особливих умов зберігання. Тож за цими видами озброєння узгоджено порядок спільного моніторингу», — пояснив заступник міністра оборони Юрій Джигир.
Згідно з порядком, українські та американські інспектори перевірятимуть три основні позиції:
- серійний номер;
- технічний стан;
- умови належного зберігання (безпека та охорона).
Також на зустрічі встановили низку критеріїв, за яким фахівці надаватимуть висновки щодо умов передачі, захисту, зберігання та використання зброї, зазначає відомство.
Цей моніторинг від спеціально підготовлених американських та українських фахівців триватиме на регулярній основі протягом усього 2024 року.
Контроль за зброєю із США
У липні CNN із посиланням на звіт генерального інспектора Міністерства оборони США написало про розкрадання «деякої зброї та обладнання», наданих Україні. У звіті йдеться про те, що після російського повномасштабного вторгнення у Пентагоні виникли проблеми зі здатністю відстежувати й контролювати все американське обладнання, яке надходить в Україну, через обмежену присутність США у країні.
Міністерство оборони України відреагувало на закиди ЗМІ та заявило, що США не мають претензій до українського обліку озброєння та військової техніки.
Зрештою, Пентагон у серпні створив в Україні нову команду для моніторингу використання допомоги від США.
Також пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявляла, що жодна частина військової або гуманітарної допомоги від США для України не була використана не за призначенням.