Мін'юст наполягає на мобілізації засуджених на рівні з іншими громадянами, адже це «десятки тисяч людей»
Міністерство юстиції України пропонуватиме «більш радикальні» кроки щодо мобілізації засуджених. Окрім того, відомство працює над питанням мобілізації ув'язнених.
Про це заявив очільник відомства Денис Малюська в етері національного телемаратону «Єдині новини».
За словами політика, якщо хтось вчинив злочин, відбув покарання (не обов’язково строк у в’язниці) і вже на волі, то це «не є приводом не захищати Батьківщину».
Малюська наголошує, що йдеться про десятки тисяч людей, і не розуміє, «чому усі інші повинні воювати, а ті, хто колись вчинив якийсь дрібний злочин, — ні».
«У будь-якому разі рішення щодо того, щоб мобілізувати чи не мобілізувати громадянина із судимістю, має ухвалювати не такий громадянин, а наші органи ТЦК, які займаються комплектуванням армії. Це наша позиція, і ми будемо просити депутатів підтримати це», — сказав Малюська.
Міністр юстиції також заявив, що відомство зараз працює і над іншим питанням — мобілізацією ув’язнених. Малюська стверджує — тут підхід буде трішки інший. У Мін’юсті хочуть надати можливість ТЦК визначати, «хто їм потрібен, а хто ні».
Новий закон про мобілізацію
30 січня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.
У новому законі прописані такі нововведення:
- якщо військовослужбовець безперервно провів на службі 36 місяців, це стане підставою для звільнення. Законопроєкт також передбачає зміну призовного віку з 27 до 25 років;
- людині не потрібно буде йти до ТЦК, щоб оновити дані. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або ЦНАПі;
- після мобілізації всі громадяни проходитимуть обовʼязковий військовий вишкіл 2-3 місяці. В уряді наголошують, що людину не можуть відправити після мобілізації відразу на фронт;
- передбачається, що грошове забезпечення становитиме щонайменше 20 тисяч гривень на місяць без урахування додаткової винагороди, яка на період дії воєнного стану становить від 30 до 100 тисяч грн.
Окрім цього, у новому законопроєкті пропонували за бажанням призивати на військову службу засуджених, що були звільнені від покарання з випробуванням.
7 лютого Верховна Рада України у першому читанні підтримала оновлений законопроєкт про мобілізацію.