Місія успішна. Науковці показали зразки пилу, які отримали з поверхні астероїда Рюгу

Японські науковці відкрили контейнер із капсули, яку тиждень тому на Землю скинув космічний апарат «Хаябуса—2». У ній справді виявилися зразки пилу з астероїда Рюгу.

Як повідомляє Агентство аерокосмічних досліджень Японії, науковці відкрили перший контейнер, залишається ще два.

Очікується, що другий контейнер порожній, а третій містить матеріал, який зібрали під поверхнею астероїда.

Також учені взяли зразки газу з контейнера та їхній аналіз підтвердив, що цей газ саме з астероїда Рюгу. Це перший у світі зразок газу, який отримали з космосу.

Дослідники хотіли зібрати саме незаймані зразки астероїда, які не змінювалися під упливом космосу, зокрема через випромінювання. Для цього довелося взяти ґрунт із-під поверхні Рюгу.

За словами японських науковців, зразки можуть допомогти людству краще зрозуміти походження життя на Землі та у Сонячній системі.

Детальніше про місію

Астероїд 162173 (Рюгу) розташований за 300 мільйонів кілометрів від Землі. Це навколоземний астероїд найпоширенішого типу С. Такі, як вважається, можуть містити елементи ще первісного стану Сонячної системи, протосонячної туманності. Ці елементи захищені від упливу сонячної радіації та інших чинників, а тому мають важливу наукову цінність.

У лютому 2019 року «Хаябуса-2» вперше спустила ровер на поверхню астероїда й зібрала зразки пилу з його поверхні, а в червні того ж року — уперше в історії аеронавтики зібрала зразки з-під його поверхні. Для цього «Хаябуса-2» перед тим ударила по поверхні астероїда, утворивши на ній кратер.

Після півтора року досліджень «Хаябуса-2» розпочала повернення на Землю. У листопаді — на початку грудня 2020 року місія здійснила кілька корекцій курсу. Уранці 5 грудня за київським часом «Хаябуса-2» успішно відділила капсулу зі зразками астероїда Рюгу на відстані 220 тисяч кілометрів від Землі.

Згодом капсула приземлилася в Австралії, а 8 грудня її передали японським науковцям.