Міську раду Лісабона оштрафували за розкриття персональних даних опозиціонерів — зокрема російських

Міську раду Лісабона (Португалія) оштрафували на 1,25 мільйона євро (майже 40 мільйонів гривень) за передання посольствам різних країн, зокрема Росії, особистих даних організаторів акцій протесту під стінами цих відомств.

Про таке пише BBC.

За словами уповноваженого з питань захисту даних Португалії, міська рада Лісабона під керівництвом тодішнього голови Фернандо Медіни з 2018 по 2021 рік 225 разів порушила закон. Чиновники передали особисті дані учасників 52 акцій протесту посольствам інших країн, зокрема Росії, Куби, Венесуели, Анголи та Ізраїля.

Як повідомляється, влада передавала дані посольствам і до 2018 року, імовірно, з 2012-го. Однак тоді це ще не було порушенням закону — загальний регламент про захист даних Європейського Союзу набув чинності у травні 2018-го.

Новообраний у 2021 році міський голова Карлуш Моедаш сказав, що цей штраф є «важкою спадщиною, яку попереднє керівництво... залишило жителям Лісабона».

У звіті Комісії з захисту даних йдеться, що деякі порушення міської ради могли каратися штрафами до 20 мільйонів євро (майже 640 мільйонів гривень) за кожне, проте комісія утрималася від їх застосування через вплив пандемії на державні фінанси.

З чого усе почалося?

Розгляд у цій справі розпочався з того, що російські політемігранти, що живуть у Португалії, влітку 2021 року виявили, що міська влада Лісабона передала посольству Росії персональні дані — імена, адреси та номери телефонів — організаторів акції на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального.

Тодішній міський голова Фернандо Медіна вибачився за те, що сталося, і запевнив, що більше таке не повториться. Однак цей скандал, як вважають деякі політологи, став однією з причин його програшу на виборах у вересні 2021 року.

«Мені здається, той факт, що міський голова Лісабона за цей час втратив свою посаду, буде кращою гарантією від повторення таких випадків у майбутньому, ніж цей штраф», — прокоментував справу російський політемігрант Павло Єлізаров, який жив у Португалії й теж був одним з ініціаторів розслідування.