Між Україною та США зростають розбіжності щодо цілей війни — Politico

Між Україною та США зростає напруга. У Вашингтоні незадоволені виснажливими боями в Бахмуті та намірами України повернути Крим.

Про це пише американське видання Politico з посиланням на джерела.

За інформацією журналістів, які поспілкувались із 10 офіційними особами, законодавцями та експертами, точки напруженості між Україною й США виникли через підрив газопроводу «Північний потік», виснажливу оборону Бахмута, постачання зброї, а також намір України звільнити Крим.

Високопосадовці адміністрації США стверджують, що масштабний контрнаступ навесні може зірватися через те, що українська армія витрачає багато живої сили та боєприпасів у Бахмуті.

«Я не хочу применшувати ту величезну роботу, яку українські солдати та лідери доклали для захисту Бахмута, але я вважаю, що це більше символічне, ніж стратегічне та оперативне значення», — сказав міністр оборони США Ллойд Остін.

Журналісти також посилаються на нещодавню публікацію видання The New York Times, у якій зазначено, що «проукраїнська група» відповідальна за знищення газопроводів «Північний потік» восени минулого року.

Також видання зазначає, що у США відчувається розчарування з приводу надання зброї Україні. Два чиновники Білого дому анонімно розповіли виданню, що США надіслали найбільше зброї та обладнання на фронт, але Київ завжди з нетерпінням очікував наступних постачань.

За їхніми словами, більшість в адміністрації з розумінням поставилися до відчайдушного бажання Києва захиститися, але були нарікання на постійні прохання та на те, що Зеленський не виявляв належної вдячності за допомогу.

Ще однією точкою напруги стало нещодавнє повідомлення The New York Times про те, що Пентагон заважає адміністрації Байдена ділитися з Міжнародним кримінальним судом доказами російських воєнних злочинів в Україні. Зазначається, що Пентагон виступає проти співпраці з МКС, бо боїться створення прецеденту, який може допомогти прокласти шлях для переслідування американців. У Білому домі занепокоєні, що це зашкодить моральній аргументації США щодо підтримки України проти воєнних злочинів росії та злочинів проти людства.

Також розбіжності між Україною та США існують в питанні закінчення війни.

«Наполягання Зеленського на тому, щоб уся Україна — включно з Кримом, який перебуває під контролем росії з 2014 року, — була повернена Україні до початку будь-яких мирних переговорів, лише продовжить війну», — вважають офіційні особи США.

Держсекретар Ентоні Блінкен сигналізував Києву, що потенційне повернення Криму може бути червоною лінією для путіна, що, можливо, призведе до драматичної ескалації з боку москви.

Крім цього, журналісти зазначають, що Пентагон постійно висловлює сумніви в тому, що українські сили зможуть витіснити росію з Криму, хоча й озброєні сучасною західною зброєю.

Але, попри ці розбіжності, речниця Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон заявила, що Білий дім перебуває в постійному зв’язку з Україною, оскільки вони підтримують захист суверенітету та територіальної цілісності країни.

«Найкраще, що ми можемо зробити, — це продовжувати допомагати Україні досягти успіху на полі бою, щоб вони могли мати найсильнішу позицію за столом переговорів, коли прийде час», — додала Едрієнн Вотсон.

Авторка: Катерина Єсікова