Міжнародні резерви України у серпні зросли на 13,6%
У серпні міжнародні резерви України зросли на 13,6% та тепер становлять 25,4 мільярда доларів.
Про це повідомив Національний банк.
Там пояснюють, що резерви України зросли завдяки надходженню великим обсягам міжнародної допомоги, яка надходила на тлі помірних боргових виплат в іноземній валюті та менших Значний разовий цілеспрямований вплив Нацбанку на валютний ринок і валютний курс, що роблять шляхом продажу або закупівлі великих партій іноземної валюти. Валютна інтервенція здійснюється для регулювання курсу іноземних валютінтервенцій Нацбанку з продажу валюти.
Регулятор розповідає, що у серпні Україна отримала 4,7 мільярда доларів допомоги, а на обслуговування та погашення боргу витратила 171,9 мільйона доларів. Ще 221,1 мільйон доларів українці перерахували Міжнародному валютному фонду.
У Нацбанку кажуть, що поточний обсяг міжнародних резервів дозволить Україні фінансувати імпорт упродовж 4 місяців. Цього достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.
Що чекає на українську економіку?
Міністерка економіки Юлія Свириденко наприкінці серпня розповідала, що економіка України має стабілізуватися у 2023-му році. Свириденко сказала, що чинні прогнози щодо валового внутрішнього продукту у 2023 році варіюються від подальшого скорочення на 0,4% до зростання на 15,5% після прогнозованого скорочення на 30-35% цього року.
Також Україна має намір до кінця року укласти угоду з Міжнародним валютним фондом на суму 15-20 мільярдів доларів, повідомляв наприкінці липня голова Нацбанку Кирило Шевченко. За його словами, Київ уже направив свій запит до МВФ і зараз веде консультації щодо нового фінансування, яке, як він сподівався, забезпечить до 20 мільярдів доларів протягом двох чи трьох років у формі резервної угоди (Stand-By) чи механізм розширеного фінансування (EFF).
У травні президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна в умовах війни потребує щомісяця 5-7 мільярдів доларів міжнародної підтримки.