Міжнародний кримінальний суд відкриває представництво в Україні
Генеральний прокурор України Андрій Костін та секретар МКС Пітер Льюїс підписали Угоду про відкриття Представництва Міжнародного кримінального суду в Україні.
Про це повідомив Офіс Генпрокурора.
Підписання угоди відбулося 23 березня у будівлі Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Генпрокурор Костін назвав підписання документа «ще одним кроком до забезпечення повної відповідальності за міжнародні злочини».
«Це лише початок, але вагомий початок. Переконаний, ми не зупинимося, допоки всі винні в міжнародних злочинах, скоєних проти України, не будуть притягнуті до відповідальності. Включно з вищим військово-політичним керівництвом злочинного режиму рф», — сказав він.
Зазначимо, МКС має Бюро зв’язку при ООН у Нью-Йорку та сім представництв на місцях/у країнах: Кіншаса та Буніа (Демократична Республіка Конго); Кампала (Уганда); Бангі (Центральноафриканська Республіка); Абіджан (Кот-д'Івуар); Тбілісі (Грузія) і Бамако (Малі).
Присутність МКС на місцях має важливе значення для розвитку та підтримки співпраці з ключовими зацікавленими сторонами в країнах, а також для підтримки мандата Суду та результатів діяльності в цих країнах.
Нагадаємо, у березні Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт президента росії володимира путіна та російської уповноваженої у справах дітей марії львової-бєлової.
путіна підозрюють у незаконному переміщенні та депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до росії, відповідно до статей Римського статуту. Злочини були скоєні на окупованих територіях щонайменше з 24 лютого 2022 року.
В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати й передати до суду.
Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.