Міжнародний суд ООН проведе слухання за позовом України проти росії 7-8 березня

Головний судовий орган ООН — Міжнародний суд — проведе відкриті слухання за позовом України проти росії 7 та 8 березня. Українська сторона звинувачує рф у геноциді через атаки російських окупантів на цивільну інфраструктуру та мирне населення.

Про це йдеться у повідомленні суду.

Слухання проведуть у Палаці миру — офіційній резиденції Міжнародного суду ООН в Гаазі.

Через пандемію COVID-19 слухання пройдуть у змішаному форматі: деякі члени суду будуть присутні на усних засіданнях особисто у Великому залі юстиції, решта братиме участь дистанційно. Представники сторін у справі візьмуть участь особисто або за допомогою відеозв'язку.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що дії російських окупантів мають ознаки геноциду: попри запевнення, що цивільне населення не чіпатимуть, ще з перших годин вторгнення російські війська били по цивільній інфраструктурі.

«Те, що окупанти чинять Харкову, Охтирці, Києву, Одесі та іншим містам і селищам, тягне на міжнародний трибунал. Усі їхні злочини ми фіксуємо. І цих їхніх злочинів було б набагато більше, якби не наші мужні захисники», — сказав Зеленський.

 27 лютого Зеленський повідомив, що Україна офіційно скерувала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти рф через повномасштабне вторгнення.

Що відбувається в Україні?

У ніч проти 24 лютого президент росії володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.

Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. 20 областей України та декілька міст окремими рішеннями ввели комендантську годину.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.

На ранок 1 березня Генштаб ЗСУ повідомляв про втрати агресора. Особовий склад зазнав втрат 5 710 людей, полонених — 200. Знищено та пошкоджено 29 літаків, 29 гелікоптерів, 198 танків, 846 ББМ, 77 артилерійських систем, 7 засобів ППО, 24 РСЗВ, 60 цистерн з ПММ, 3 БПЛА оперативно-тактичного рівня, 2 катери, 305 одиниць автомобільної техніки.

У МОЗ нам повідомляли, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну станом на ранок 28 лютого поранені 2 040 цивільних, із них 45 дітей. Від 24 лютого загинули 352 людини, зокрема 16 дітей.