МОЗ хоче вакцинувати від коронавірусу жителів так званих «ДНР» і «ЛНР»

Міністерство охорони здоров’я України має намір вакцинувати від COVID—19 не тільки жителів підконтрольної території країни, а й мешканців тимчасово окупованих територій.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Очільник відомства Максим Степанов заявив, що доручив включити громадян України з окупованих територій до Національного плану вакцинації проти COVID-19.

«Учора я поставив завдання внести відповідні зміни до Національного плану… Це дуже важливо, щоб ми забезпечили доступ до вакцин усіх українців», — сказав міністр.

Крім цього, Степанов розповів, що МОЗ разом із Мінцифри працюють над створенням єдиної електронної платформи, за допомогою якої українці зможуть реєструватися для подальшої вакцинації.

Коли Україна може отримати вакцину?

Нещодавно глобальний механізм із доступу до вакцин від COVID-19 — COVAX — схвалив запит України на безоплатне отримання вакцини проти коронавірусного захворювання. МОЗ очікує отримати 8 мільйонів доз, тобто на 4 мільйони населення (бо одній людині потрібно дві дози), наприкінці першого чи на початку другого кварталу 2021 року. В аптеках вакцина може з'явитися не раніше ніж восени.

Отже, на 21 мільйон населення потрібно 42 мільйони доз вакцини. У МОЗ також заявляли, що Світовий банк виділить Україні на закупівлю вакцин 100 млн доларів. А в українському бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень.

Найбільш реальними претендентами на закупівлю поки є вакцина від американської компанії Moderna та препарат від Pfizer і BioNTech (цей препарат необхідно зберігати за наднизької температури: -70 градусів за Цельсієм).

Остаточну ціну вони не називали, але є попередні розрахунки компаній. Так, німецько-американську вакцину вказані компанії попередньо погодилися продавати уряду США по 39 доларів за дві дози. Moderna називала попередню ціну у 25-37 доларів за одну дозу.