МОЗ внесе до протоколу лікування коронавірусу український препарат «Біовен»
Міністерство охорони здоров’я включить препарат українського походження «Біовен» до протоколу лікування COVID—19.
Про це на онлайн-брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
За його словами, «Біовен» успішно пройшов клінічні випробування. Тепер спеціально зібрана робоча група має внести препарат до протоколу лікування коронавірусу.
Степанов зазначив, що цей препарат дорогий, але вже «знайдено джерело», з якого профінансують виготовлення та постачання «Біовену» до українських лікарень.
Що відомо про «Біовен»?
Препарат «Біовен» ─ це імуноглобулін, тобто в його основі вироблені антитіла з крові людини. Доки вчені Міжнародного альянсу компаній-розробників ліків проти COVID готують препарат з гіперімунного імуноглобуліну, тобто виробленого з крові людини, зараженої коронавірусом, українські науковці вирішили використати звичайний.
«Біовен» протидіє різним збудникам захворювань — вірусам, бактеріям, зокрема гепатиту А і В, вітряної віспи, грипу, кору, поліомієліту, краснухи, коклюшу, стафілококу та кишкової палички.
Планується, що флакон «Біовену» коштуватиме 7 тисяч гривень. Для лікування однієї людини в тяжкому стані знадобляться два-три флакони.
Це ліки від коронавірусу?
Ні, це препарат, який допомагає збільшити шанси на одужання людей із симптомами коронавірусної хвороби. Наразі у світі не існує ліків чи вакцини, яка б була дієвою від COVID-19.
Раніше голова «Біофарми» Костянтин Єфименко розповідав, що застосування звичайного імуноглобуліну без специфічних до COVID-19 антитіл вже збільшує шанси на одужання в рази, а звільнення стаціонару відбувається швидше.
Попередні результати випробування «Біовену» свідчили про те, що препарат дозволив пацієнтам швидше побороти лихоманку та значно зменшив кількість летальних випадків серед хворих COVID-19.
Експерти кажуть, що COVID-19 буде з нами, поки не з'явиться вакцина. Тож, окрім дотримання безпечної дистанції, фахівці рекомендують носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.