МОЗ зменшило термін самоізоляції для пацієнтів із COVID-19. Що змінюється?
Міністерство охорони здоров'я скоротило термін самоізоляції для пацієнтів із коронавірусним захворюванням до 5 днів.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або від дати тестування. Повторний тест потрібно було робити не раніше ніж через 10 днів із часу появи симптомів або отримання позитивного тесту.
Тепер повторне тестування можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного ПЛР-тесту. У МОЗ наголошують, що йдеться саме про ПЛР-тестування. Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест і не має симптомів, вона може завершувати самоізоляцію.
Також самоізоляцію можна завершувати, якщо симптоми COVID-19 відсутні через 5 днів від дати їхньої появи або від дати отримання позитивного тесту.
Зміни щодо тестів на антиген
Раніше підтвердження захворювання експрес-тестами було достатньо для людей із симптомами COVID-19. Безсимптомним хворим необхідно було отримати підтвердження ПЛР-тесту.
Натомість тепер безсимптомні хворі можуть отримати підтвердження діагнозу після експрес-тесту на антиген. Але є умова: ці люди мали контактувати з хворим із підтвердженим діагнозом.
Відстеження контактів
Тепер в умовах «червоної» зони будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування й тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться:
- члени сім'ї інфікованого;
- вразливі контактні особи за станом здоров'я;
- люди, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, наприклад лікарнях та установах довготривалого догляду.
Ті, хто отримав два щеплення проти коронавірусу або ревакцинувався чи перехворів протягом 3-6 місяців, вважатимуться контактами низького ризику.
Ситуація з коронавірусом
Протягом останніх чотирьох тижнів в Україні зростає рівень захворюваності на коронавірус. За минулий тиждень (31 січня — 6 лютого) зареєстрували 242 942 нові випадки.
Так, 3 лютого у країні зафіксували рекордну кількість випадків — понад 43,7 тисячі. МОЗ очікує, що впродовж двох тижнів кількість випадків ще зростатиме, але наприкінці лютого ситуація має стабілізуватися.
З 24 лютого 2021 року і принаймні до 31 березня 2022 року в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.
Наразі Рівненщина та Івано-Франківщина вже перебувають у «червоній» зоні. У МОЗ заявляли, що найближчим часом перевести на «червоний» рівень епіднебезпеки можуть ще 9 областей.