МВФ підтримує збільшення Україною дефіциту бюджету у 3 рази
У Міжнародному валютному фонді повідомили, що підтримують зміни до державного бюджету України на 2020 рік, якими збільшили дефіцит бюджету до майже 300 мільярдів гривень або втричі.
Про це повідомив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен під час прес-конференції.
«Україна сильно постраждала від пандемії. Уряд вживає заходів, які спричиняють дуже серйозне збільшення бюджетного дефіциту. Ми повністю це підтримуємо», — повідомив Томсен.
Він додав, що протягом останніх декількох років Україна, в межах співпраці з МВФ, серйозно скоротила дефіцит державного бюджету, тому наразі вона досягнула макроекономічної стабільності.
Також Томсен заявив, що МВФ готовий збільшити розмір фінансової підтримки України на період карантину та кризи, однак для цього Україні необхідно виконати останні вимоги МВФ.
Наразі останньою невиконаною вимогою МВФ залишається ухвалення так званого банківського законопроєкту, який має врегулювати питання виведених з ринку (зокрема, націоналізованих) банків. До цього законопроєкту депутати подали понад 16,5 тисячі правок з метою затягнути його розгляд.
Наразі Україна проводить переговори з МВФ про початок нової кредитної програми, розмір якої складе від 5,5 мільярда доларів до 8 мільярдів доларів, а термін — 3 роки.
Нова кредитна програма необхідна Україні для того, аби пройти пікові виплати за державними боргами, які настануть у травні, липні та вересні 2020 року, а також профінансувати дефіцит державного бюджету, який Верховна Рада 13 квітня збільшила до рекордних 300 мільярдів гривень.
Перший транш нової програми МВФ може скласти 4 мільярди доларів. Його мають зарахувати прямо до бюджету України. Загалом протягом 2020 року уряд сподівається отримати від фонду щонайменше 5 мільярдів доларів. Однак для цього необхідно виконати вимоги МВФ, зокрема, ухвалити так званий банківський закон, до якого депутати внесли понад 16 тисяч правок.