МЗС Франції пояснило заяву Макрона про вступ України до ЄС
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що вступ України в ЄС може тривати кілька десятиліть та запропонував створити нову організацію для демократичних європейських країн, які не є членами ЄС. У Франції пояснили, що це не означає альтернативу членству України у Євросоюзі.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ Франції.
Міністерство наголосило, що Франція вітає заявку України на членство в ЄС. А проєкт європейської політичної спільноти, який запропонував створити Макрон, не є ні альтернативою членству, ні альтернативою процесу членства.
«Навпаки, він має на меті якнайшвидше зміцнити відносини з усіма сусідніми європейськими країнами, а тим, хто є кандидатами, посилити нашу підтримку в усіх сферах з метою їх приєднання», — зазначили у МЗС Франції.
Що сказав Макрон?
Президент Франції заявив, що навіть якщо Україні вже завтра нададуть статус кандидата у ЄС, сам процес надання можливості приєднатися триватиме кілька років, а може і кілька десятиліть.
На думку Макрона, Євросоюз, «з огляду на його рівень інтеграції та амбіції», не може бути єдиним організаційним органом Європи. Тож лідер Франції запропонував не знижувати стандарти приєднання до ЄС, а створити паралельну структуру, до якої зможуть приєднатися колишні члени ЄС або країни, які прагнуть стати частиною Євросоюзу в майбутньому.
Шлях України до ЄС
Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Євросоюзі. 1 березня Європейський парламент майже одностайно проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського Союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС.
Наразі Україна вже заповнила опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Єврокомісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС.
За словами віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Україна сподівається отримати статус кандидата у червні 2022 року на саміті лідерів Європейського Союзу.
Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році й досі не приєдналася до ЄС.